Nadciśnie tętnicze

Kardiologia, uzdrowiska kardiologiczne, sanatoryjne leczenie chorób serca. Leczenie nadciśnienia, chorób układu krążenia, rehabilitacja po zawałach itp.
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Zbigniew- I »

Alek pisze: Wybacz,że to napisze: Nie mów co jest dobre,a co złe ponieważ nie od dziś żyje. Gdyby nie pomoc osób,którym dużo zawdzięczam nie byłoby Mnie tutaj.
Alek, nie mam Tobie nic do wybaczania, bo mi w niczym nie ubliżyłeś, a potrafię uszanować czyjeś traumatyczne przeżycia, a cenię doświadczenie i kulturalną dyskusję. Przyjmij tu na forum moje wyrazy szacunku. Do zainteresowania medycyną niekonwencjonalną zostałem zmuszony przez medycynę akademicką, która moją chorobę uważa za nieuleczalną i postępującą. Jestem upartym jak osioł człowiekiem z Dzikiego Wschodu naszej pięknej Ojczyzny i nie miałem zamiaru wegetować jako inwalida. Dziś żyję pełnią życia, czego nie mogą powiedzieć Ci, którzy taki wyrok przyjęli z rezygnacją.Większość przepisywanych leków usuwa skutki, a nie przyczyny choroby, czy to można nazwać leczeniem? A te tzw. "głupie ziółka" potrafią usuwać przyczyny chorób. Lekarze są koniecznie potrzebni do diagnostyki i w nagłych przypadkach jak Tobie, ale żeby być zdrowym, powinniśmy też pomagać sami sobie. Nie jest dobrze być całkowitym ignorantem wobec swojego ciała. Zaprzyjaźniłem się z moim ciałem, innego nie mam i choć nie jestem żadnym znachorem, wiem, że mogę mu dużo pomóc.
Awatar użytkownika
Alek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1820
Na forum od: 19 lip 2014 09:30
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Alek »

Zbyszek dziękuje za zrozumienie i słowa otuchy,mimo że jestem w rozterce i jestem sam jak palec nie poddaje się i walcze dalej,choć przypomina Mi to walke z wiatrakami.
Kultura zawsze szła i idzie w parze z poszanowaniem drugiego człowieka nieważne jakiego pochodzenia społecznego ma status,tak jest w moim przekonaniu i jak dla Mnie każdy ma jakąś szanse bycia docenionym,nie odtrącam nikogo ponieważ nigdy nie wiadomo co może przynieść nowy dzień. Jesteśmy ludźmi i bądźmy nimi,a nie wilkami dla siebie.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Sloneczko »

Wczoraj najadłam sie kiszonych ogórków (zżarłam pół słoika) :o no i miałam rewolucje z moim ciśnieniem :D
Okazuje sie, ze nie powinnam jeśc za dużo ogórków ani kiszonej kapusty bo podwyższają cisnienie, ze względu na zawartośc sodu :shock:
A tak lubię kiszone ogórasy :? :evil:
Co tu jeść?? Co tu pić??? ;) :twisted:
forumowicz

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: forumowicz »

Słoneczko , wszystko z umiarem ;) zamiast pół słoja .....jeden , wtedy nie zaszkodzi :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Sloneczko »

:D Smuzko :kwiat: no niby tak ;) ale ja tak lubię wszystkie kwasielce a szczególnie ogórasy z beczki i kiszoną kapustę, ze mogę jeśc i jeść :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Sloneczko »

Dzisiaj troszkę posiedziałam w internecie i poszukałam produktów obniżających ciśnienie

•Czosnek i cebula
Obniżają i regulują ciśnienie tętnicze, zalecana dawka lecznicza to 2-3 ząbki czosnku lub pół cebuli codziennie wieczorem.
•Seler
Pomocny u tych osób, których problemy z wysokim ciśnieniem wynikają głównie z przewlekłego stresu.
•Tłuste ryby morskie (niesolone, niewędzone i niemarynowane)
Spożywane w ilości 100g/dobę minimum 3 razy w tygodniu skutecznie wyrównują ciśnienie; podobne działanie ma tran (olej z wątroby ryb).
•Pomidory, ziemniaki, szpinak
Są bogatym źródłem potasu stabilizującego ciśnienie krwi, dlatego też korzystnie jest je spożywać łącznie, można też przyrządzać z nich soki.
•Banany, suszone morele
Podobnie jak pomidory czy ziemniaki zawierają duże ilości potasu.
•Soki z aroni i czarnej porzeczki
Pół szklanki wypijane 2 razy dziennie przez dłuższy okres czasu może znacznie obniżyć zbyt wysokie ciśnienie.
•Skórki z cytryny (z maksymalną ilością jasnego podszycia)
Należy je długo żuć, po czym dokładnie pogryźć i połknąć; ważne jest aby pochodziły one z upraw ekologicznych bądź z tzw. sprawiedliwego handlu (tylko takie nie są poddawane działaniu szkodliwych środków chemicznych).
•Soja (niemodyfikowana genetycznie)
Pół szklanki prażonych ziaren spożywane codziennie przez ok. 8 tygodni obniża ciśnienie.
•Korzeń żeń-szenia
Można go żuć bądź też sproszkować i sporządzać leczniczy napar; regularnie zażywany wyrównuje ciśnienie.
•Herbatka z hibiskusa
Picie 3 razy dziennie filiżanki jest łagodnym i bezpiecznym środkiem obniżającym ciśnienie.
•Otręby pszenne
Są bardzo dobrym źródłem potasu.
•Olej sezamowy
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: medi »

?O matko :o ..kiedy ja to wszystko zjem :oops: Ostatnio mam monodietę ...jabłka i kawa :oops: No i mam wysokie ciśnienie :evil: Jabłka też podnoszą ciśnienie :?: :o
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Sloneczko »

Jabłka obniżają ciśnienie Medi :kwiat:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: medi »

No to pewnie nic innego tylko małż mi to ciśnienie podwyższa :?
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Sloneczko »

Już dawno ci to mówiłam ;) :lol: :lol:
ODPOWIEDZ