Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
grudzien
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 18 maja 2010 16:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: grudzien »

Witam !
Już pisałam , ale przypomnę...jestem z MAZOWIECKIEGO
Wniosek złożyłam 10.08.2010 zarejestrowany nr.84151
okres oczekiwania - 8-12 miesięcy
w dniu 02.05.2011 nr w kolejce 52121
wyznaczono mi termin i miejsce Ciechocinek -listopad (masakra)
z wyprzedzeniem półrocznym (skandal) liczyłam na okres letni. Wykonałam zwrot- rozpatrzony negatywnie- brak podstaw-tylko zaświadczenie o nagłej chorobie może przesunąć termin. Wypadłam z koleiki...niema rady...wysłałam nowe skierowanie sierpień 2011 nr 83115 okres oczekiwania 22 miesiące.
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

Grudzień- chyba to samo zrobię- złoże w październiku i może latem przyszłego roku pojadę. Okazało się,że nie będe mogłą jechać w zimie, nie z mego widzimisie...już bym jechała nawet w listpadzie, ale mąż wyjedża i palenie w piecu, moje dzieci same nie dadzą rady przez 3 tygodnie :( Szok. Trudno.
grudzien
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 18 maja 2010 16:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: grudzien »

Jovanka - są ważniejsze sprawy niż wyjazd...ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :) więc odliczamy. Może w Twoim NFZ okres oczekiwania mniejszy. Dotychczas nie czekałam dłużej niż rok. Obecnie potraktowali inaczej...ale są inne sposoby...zobaczymy ...numerki spadają w dół w szybkim tempie. pozdrawiam
ewa831
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 135
Na forum od: 08 wrz 2011 20:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: ewa831 »

Witam ja jestem z mazowieckiego. Wniosek wpłynął do oddziału nfz w pażdzierniku 2010 roku numer 85tys , obecnie jak sprawdzałam mam numer 41 tys. w piśmie okres oczekiwania 16 miesięcy. Czas pokaże ile będzie w rzeczywistości
Awatar użytkownika
gecha
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 15 wrz 2011 19:13
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: gecha »

Ewa831również jestem z mazowieckiego mój wniosek złożyłam w marcu 2010r.w kolejce byłam 71tyś ....teraz dostałam przydział na listopad,więc w moim przypadku okres oczekiwania to 20 miesięcy a miałam czekac ok.18-szok ...bądź cierpliwa :)
Marlenka89
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 22
Na forum od: 22 sie 2011 15:05

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: Marlenka89 »

Witam ja natomiast złożyłam wniosek w kwietniu 2010 roku jestem z Podlaskiego i jadę 27 listopada.
ewa831
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 135
Na forum od: 08 wrz 2011 20:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: ewa831 »

Dziękuje bardzo Gecha za odpowiedz. U mnie reumatologia a u Ciebie jaka dziedzina ? Bo to też podobno różnie się czeka w zależności od jednostki chorobowej. I gdzie dostałaś jeśli można wiedzieć. Pozdrawiam ewa831
Awatar użytkownika
gecha
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 15 wrz 2011 19:13
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: gecha »

Ewa831 tak jak Ty podlegam pod reumatologię a jadę do Horyńca Zdrój,troszkę daleko ale wiem już że to przepiękna okolica i b.dobre zaplecze rehabilitacyjne.Mam nadzieję,że nie bedziesz musiała długo czekac:-) gdybys chciała skrócic czas oczekiwania,możesz udać sie do NFZ i zgłosic chęć wyjazdu juz teraz,tzn.jest mozliwośc wyjazdu z odrzutu ale trzeba być gotowym bo wiem,że takie skierowanie dają w ostatniej chwili.Pozdrawiam Gecha:-)
ewa831
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 135
Na forum od: 08 wrz 2011 20:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: ewa831 »

Gecha dziękuję za odpowiedz z odrzutu nie mogę bo muszę mieć urlop a z dnia na dzień nie dostanę. Ale myślę że jak ty czekałaś 20 miesięcy to może i dobrze bo by mi wypadło gdzieś w maju i to by mi pasowało. pozdrawiam
smerfetka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 27
Na forum od: 20 wrz 2011 15:37
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: smerfetka »

Witam wszystkich oczekujących-ja złożyłam wniosek 10 lutego 2011 i 1 marca dostałam pismo z NFZ,że jestem 29560 w kolejce i czas oczekiwania około 12-18 .Jestem z łódzkiego i na dzień dzisiejszy mam numerek 9085./kardiologia,neurologia/.
ODPOWIEDZ