Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

Ida, ja tez przewertowałam to rozporządzenie i ma sie ono nijak do tego, o czym mówiła Pani z NFZ. Już nie bede tam dzwonic, bo bez sensu, ale po co ona mi przytacza paragrafy, skoro one nie dotycza mego zapytania???? Typowo "urzędnicze" zbycie petenta/klienta :evil:
Awatar użytkownika
Ida
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 217
Na forum od: 21 sie 2010 11:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: Ida »

Nie zrażaj się, czasami odbiera telefon zupełnie inna osoba i można usłyszeć co innego, warto próbować.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: Atina »

Mam pytanie do Was :)o kiedy liczy się czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium....od daty wypisania skierowania przez lekarza czy rejestracji w NFZ ?
kamila
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 137
Na forum od: 16 maja 2011 10:13
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: kamila »

Od rejestracji w NFZ .
Pozdrawiam . :)
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: Atina »

dziękuję Kamila za odpowiedz :)
DOROTA1
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 07 sie 2011 19:16

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: DOROTA1 »

czytam co piszecie,jak to jest niemozliwe,jestem z wielkopolski,u nas rok po powrocie,przyjma wniosek,oddasz wczesniej,odesla ,czekasz za nr,do 60 dni,potem czekasz 18miesiecy masz przyznane,tj.12+18=30miesiecy,a poszpitalne czeka sie u nas 10miesiecy,gdzie tak szybko,jestescie szczesciarzami,i korzystajcie jezeli tak jest.jezeli ktos wie jak zalatwic wczesniej prosze o kontakt [email].pl z gory dzieki i pozdrawiam wszystkich odwiedzajacych ta strone,
DOROTA
kamila
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 137
Na forum od: 16 maja 2011 10:13
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: kamila »

Dorota ,
u nas w pomorskiem tez trzeba odczekac około roku aby złożyć wniosek . w 2008 chyba było można po pół roku . tez odsyłają jak się składa wcześniej . termin oczekiwania również nie jest krótki , bo od 12 do 14 mies . to wszystko zależy od roku i przyznanych pieniędzy danemu oddziałowi nfz . tak , że nawet nie przypominam sobie aby ktoś pisał , że jeżdzi do sanatorium raz na rok czy półtora . oczywiście są różnice , ale najwyżej pół roku .
pozdrawiam .
Awatar użytkownika
zuzazg
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 203
Na forum od: 08 lip 2011 19:32
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: zuzazg »

Na stronie pomorskiego oddziału NFZ można przeczytać, że wnioski do sanatorium są przyjmowane nie wcześniej niż po upływie 7-8 miesięcy od powrotu z ostatniego sanatorium.
Pozdrawiam, Zuza
kamila
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 137
Na forum od: 16 maja 2011 10:13
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: kamila »

Zuza , dzięki za sprostowanie , nie sprawdzałam tego aktualnie . Właśnie ten okres od przyjazdu do złożenia wniosku też się z kazdym rokiem zmienia .
pozdrawiam
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

Minimum od ostatniego pobytu 8 mcy w każdym NFZ.Nie wszyscy piszący podają czy wyjazd z NFZ, KRUS,ZUSu czy też ( PFRONu wysyła PCPR ). To jest bardzo ważne w info dla czytających bo jak odczytałem w internecie wyjazd z PFON gdzie można "zaklepać"msce i termin wyjazdu.Również z podawaniem czasu wyjazdu kuracjusza na forum , np; w lipcu ;) ,że wyjeżdża :? 22 .października to napewno nie wchodzi w przedział :cry: czasowy w NFZ.
ODPOWIEDZ