Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
dorcia
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 27 cze 2010 15:15

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: dorcia »

Witam,złożyłam wniosek 25 maja 2010 r.A na początku kwietnia otrzymałam skierowanie z datą 1 czerwca 2011r. Jestem z pomorskiego,złożyłam wniosek po upływie 18 miesięcy od powrotu z poprzedniego sanatorium.U nas jest problem by otrzymać wniosek przed upływem 2 lat,może dlatego czekamy tylko 12 miesięcy na "przydział".
Serdecznie pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

Witam:)
Przez miesiąc u mnie zeszło 736 numerków :( Porażka:( w takim tempie to ja pojadę w maju...2012 roku. Ale, jak wcześniej pisałam, będę starać sie o "zwroty".
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

Witajcie moi kuracjusze. Miałam pomysł na temat topiku, ale administrator uznał,ze ocenianie sanatorium juz ma swoje miejsce, i zamknął mi temat :roll: Jest to posuniecie na miare Cenzora, ale nie bede tu dyskutować o zasadnosci takiego kroku.

Napisałam o "zwroty", tylko boje się,ze dostane zapadłą dziurę", gdzie nikt nie chciał jechać :x i kazdy odmówił...wiem,ze sa takie miejscowości a w nich sanatoria, gdzie "diabeł mowi dobranoc". Jakbyście znały takie, to podpowiedzcie....
Awatar użytkownika
czapi
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 111
Na forum od: 09 cze 2011 06:47
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: czapi »

Mam takie pytanie,dostałem już potwierdzenie zarejestrowania skierowania tylko !!!!!! w oparciu o analize dokumentacji lekarz NFZ przyznał mi profil leczenia
CHOROBY REUMATOLOGICZNE,a ja mam problemy w innym kierunku leczenia(uznana pylica-jako choroba zawodowa) i nie miałem może dzięki bogu dotychczas problemów reumatologicznych .Czy można to jakoś wyprostować ,jak dojśc do tego kto się pomylił ,czy może przy weryfikacji da sie to zmienić ?
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

Czapi...dośc dziwna sytuacja. Przecież to Twój lekarz, w oparciu o Twoją historię choroby wypełnia wniosek i wpisuje tam istniejące schorzenia. Skąd zatem profil reumatol;ogiczny??? Hmm.. powiem Ci,ze ja tez mam problem z kręgosłupem, a wpisano mi profil reumatologiczny. W samym sanatorium, w rozmowie z lekarzem, wyjaśniłam, na czym polega mój problem. Ale pylica płuc i reumatyzm- to chyba zbyt różna diagnoza... a zobacz, czy w spisach profili sanatoryjnych jest takie, które specjalizuje się w Twojej chorobie? Może tylko "dopasowali" a zabiegi dostosują do Twych dolegliwości??? Hmmm...zadzwoń do NFZ i zapytaj się. Nic innego nie zrobisz, być może logicznie to uzasadnią. Pozdrawiam serdecznie.
anezobk
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 22 sie 2010 20:48

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: anezobk »

Reumatologiczną chorobę ja mam ,a na karcie napisane było laryngologia.Dla nich to chyba szczegół.Nie ma co się martwic.
yona
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 99
Na forum od: 08 maja 2011 19:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: yona »

Faktycznie co wojewodztwo to inny termin oczekiwania, a ludzie przecież wszedzie tacy sami. 12 miesięcy a 20 to duża różanica przecież.
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

Witam Państwa
w lutym wróciłam z Krynicy. W sierpniu 2009 złożyłam wniosek. za miesiac dostałam decyzję o kwalifikacji. W połowie grudnia 2010 dostałam skierowanie z terminem od 30.01 do 21.02.2011. W warm-maz nie przyjmą w NFZ wniosku wczesniej niż rok po powrocie z sanatorium. Obecnie okres oczekiwania ok 2 lat. Koleżanka moja z Warszawy i z Ryk jeździ (ła) średnio raz na rok, Pozdrawiam :)
teresa_55
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 20 cze 2011 19:12

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: teresa_55 »

Witam.
Jestem z woj. mazowieckiego. W sanatorium byłam w lipcu 2010r. W marcu wysłałam skierowanie do NFZ. Dziś odpowiedź - zakwalifikowana, a przede mną 78 000 oczekujących w kolejce. Niemożliwe więc, by ktoś co roku jeździł. No chyba że na zmianę: jednego roku z ZUS-u, drugiego z NFZ. Znam takich, którzy tak jeżdżą. ;)
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

Witam, leżałem w klinice w stolicy .Tak to prawda , pacjenci mówili mi ,że w warszawce dluuugie kolejki do sanatorium. :( :( :(
ODPOWIEDZ