kwalifikacja do sanatorium ze względu na schorzenie

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: kwalifikacja do sanatorium ze względu na schorzenie

Post autor: Felice »

Sarna,to nie jest kwestia gór,czy nizin,tylko konkretnego miejsca.Kudowa jest w górach,a leczą tam nadciśnienie.
Warto na takich pobytach korzystać z kąpieli CO2,one dobrze wpływają na obniżenie ciśnienia.
sarna34
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 89
Na forum od: 27 gru 2011 19:15

Re: kwalifikacja do sanatorium ze względu na schorzenie

Post autor: sarna34 »

W Polanicy (niżej położona niż Kudowa) też leczą nadciśnienie, a mi skoczyło 200/110. Miałam zaaplikowane 12 kąpieli CO2, kilka kąpieli solankowych i wiele innych zabiegów na obniżenie ciśnienia + leki, owszem zeszło ale tylko do 150. Po moim powrocie na niziny wreszcie się unormowało. Klimat górski nie pasuje mi... wielka szkoda, bo góry lubię bardziej niż tereny nadmorskie.
yona
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 99
Na forum od: 08 maja 2011 19:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: kwalifikacja do sanatorium ze względu na schorzenie

Post autor: yona »

Znajomy który jak twierdzi -całe życie ma niskie ciśnienie i leczy się na chorobę wieńcową , mówi że w górach (Szczawnica) żle się czuł, ogólnie w górach ma złe samopoczucie, mimo że lubi górskie krajobrazy. Z tym ciśnieniem to chyba sprawa indywidualna i wpływają na nie jeszcze inne czynniki a nie tylko klimat. Dla mnie ważniejsze od klimatu jest wyposażnenie w sanatoriach , asortyment zabiegów itp. :) pozdrawiam wszystkich oczekujacych na wyjazd :)
ODPOWIEDZ