Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Wieśniaczka ela ZUS ma 30 dni do "zawezwania" pacjenta .Zadzwoń i zapytaj co się dzieje ,byc może ktoś przełożył gdzieś dokumenty.ZUS z reguły wywiazuje się z tego terminu.Powodzonka :kwiat:
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Gosiam witaj ZUS nie sprawdza ile razy i i kto kierował Ciebie na rehabilitację.Zbierz wszystkie dokumenty o leczeniu i inne z wielu lat np i startuj ,łaski nie robią za darmo nie wysyłają płacimy ogromne składki im. :kwiat:
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: gosiam »

Kruszyna Dzieki, Podpowiedz, idąc na Komisje mam oprócz badań lekarskich zabrać wypisy z uzdrowisk w których byłam kierowana przez NFZ i w ramach PEFRONu
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Ja nie dołączam ZUS nie wymaga a po co ZUS-owi ta wiedza? ;) Lepiej nie :kwiat:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

kruszynka pisze:Wieśniaczka ela ZUS ma 30 dni do "zawezwania" pacjenta .Zadzwoń i zapytaj co się dzieje ,byc może ktoś przełożył gdzieś dokumenty.ZUS z reguły wywiazuje się z tego terminu.Powodzonka :kwiat:
Dzieki Kruszynko za podpowiedz.Siedze cichutko, nie interweniuje, bo kiepsko z urlopikiem.Moze sie gdzies zapodzialy moje papierki albo powodem jest to ze jestem z nimi na drodze sadowej w sprawie odebranej renty.Mysle ze do konca roku sprawa sie wyjasni.Brakuje tylko jednej opini Bieglego -Okulisty .Poczekam :roll: :roll:
gosiaczek63
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 03 mar 2015 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: gosiaczek63 »

Jestem czynnie pracująca ale chciałabym podleczyć zabiegami swoje zdrowie (narząd ruchu-kręgosłup) i po ewentualnej pozytywnej komisji wyjechac na rehabilitację.Mam w związku z tym pytanie a mianowicie jak długo w mazowieckim Zusie czeka się na sanatorium.Dziękuję i pozdrawiam
bonia50+
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 136
Na forum od: 05 wrz 2013 08:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: bonia50+ »

Witaj gosiaczeka63
Wniosek do ZUS składałam w 28.08,2015 r.(w-wa)na komisję zostałam wezwana 15.09.2015 skierowanie na rehabilitacje otrzymałam :) wyjazd 07.01.2016 Gołdap -Wital . Obecnie już pracuję, ale JA BYŁAM NA L-4 przez dwa miesiące od sierpnia do końca września . Panie przydzielające termin zakładały że hipotetycznie mogę na zwolnieniu przebywać do 180 dni i w tym czasie powinnam rozpocząć rehabilitację.Napisz proszę jak to wygląda w sytuacji kiedy się nie przebywasz na L-4
pozdrawiam
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: malgonia »

kruszynka pisze:Gosiam witaj ZUS nie sprawdza ile razy i i kto kierował Ciebie na rehabilitację.Zbierz wszystkie dokumenty o leczeniu i inne z wielu lat np i startuj ,łaski nie robią za darmo nie wysyłają płacimy ogromne składki im. :kwiat:
Pozdrawiam :kwiat:
Nie tak do końa,podzcas mojego ostatniego pobytu na komisji lekarskiej zauaważyłam jak Pani doktor przeglądała całą moją historie pobytów w sanatorium z ZUS.W szystko było pieknie poukaładane w segeregatorze :D :D :D
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Myslę ,że Kruszynce chodziło o NFZ i inne rehabilitacje prywatne nie związane z ZUS - i tu ma rację . natomiast w ZUS mają Twoją pełną dokumentację wszystkie wcześniejsze pobyty na rehabilitacjach ZUSowskich . U mnie orzecznik patrzył czy chorowałem od ostatniego pobytu w sanatorium do chwili złożenia wniosku o następne . :)
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: malgonia »

Przeciez to logiczne że ZUS nie może mieć informacji o naszym leczeniu w NFZ to jest inna instytucja.Jak na razie nie mamy takiego systemu kontroli ludzi ale pomału zaczyna sie na to zanosić tym mam być elektroniczne wypisywanie zwolnień lekarskich.
ODPOWIEDZ