Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: stokrotka »

Witam -czy może był Ktoś z Was w "Orliku" z ZUS w Ustroniu, w ostatnim czasie.Zerkałam na dział opinie ,ale ostatnie wpisy są z listopada ub.roku.Za wiele tam tego nie ma.
Dzięki za odzew :kwiat:
Gosia43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 525
Na forum od: 09 lut 2012 11:15

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Gosia43 »

Ja jednak jadę z NFZ do Świnoujścia dnia 21 kwietnia 2015r. ;)Do ZUS złoże dopiero po powrocie ;) ;) miłego dnia i życzę oczekującym powodzenia
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23806
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: grazynamackowiak »

Witam Stokrotko wyjeżdzasz do Orlika z ZUS że sie zapytujesz wchodziłam w stronę internetową jak wyjazd z ZUS to dobre miejsce
ja nie byłam chętnie bym podpowiedziała może ktoś się odezwie pozdrawiam :kwiat: :roll:
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: stokrotka »

Grażynko! Tak jadę z ZUS -ale widać mało kto tam bywał w ostatnim czasie.Albo ludzie zapracowani i nie mają czasu na opisywanie co i jak. :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
aniag
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1055
Na forum od: 01 mar 2014 16:51
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: aniag »

Mam pytanie ,czy jesli otrzyma sie przydzial ale na rehabilitacje stacjonarna ,mozna nieprzyjac a po pewnym czasie znow zlozyc wniosek ,i czy wrazie czego mozna pisac o odwolanie na rehab wyjazdowa ,czy niema szans raczej
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

aniag pisze:Mam pytanie ,czy jesli otrzyma sie przydzial ale na rehabilitacje stacjonarna ,mozna nieprzyjac a po pewnym czasie znow zlozyc wniosek ,i czy wrazie czego mozna pisac o odwolanie na rehab wyjazdowa ,czy niema szans raczej
aniag czy juz skladalas wniosek do zus-u, bo ja mam zamiar zrobic to na dniach i nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac.Dzwonilam na Brzezinska i dowiedzialam sie tylko tyle ze skoro pracuje i niedawno stracilam prawo do renty to mam prawo to tej formy rehabilitacji w ramach prewencji rentowej,a czas oczekiwania to ok.3-4 miesiace.Pani natomiast co do spraf technicznych byla malo rozmowna.Jeszcze jedno kazala mi sprawdzic na mapce miejscowosci do ktorych wysyla Lodz.Nie wiem jaka to mapka, zaraz zaczne buszowac po internecie wiec prosze o wymiane wiedzy.Moze wycelujemy w ten sam punkt.Mnie sie bardzo spodobalo w sanatorium mimo kiepskich warunkow, wyjazd byl super.Odreagowalam po ostatnich perypetiach.Pozdro.Ela ppps. jak Twoj pobyt czy udany :?:
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Lewek »

Ela wniosek o sanatorium z ZUS składasz sobie sama w najbliższym oddziale ZUS. Druk możesz pobrać z internetu : Wniosek o prewencję rentową. Ten wniosek musi wypisać Ci lekarz rodzinny, lub specjalista - ja miałam wypisane 2 razy od specjalisty. Składasz sam wniosek, czekasz na wezwanie na komisję i dopiero jak jedziesz na komisję musisz zabrać ksero wszystkich badań, wypisów ze szpitala i oczywiście dowód osobisty. Termin i miejsce możesz sobie sama wybrać, ale ... to już zależy od pań pracujących w danym ZUS- ie . Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Selene »

Wiesniaczkaela mapkę ośrodków ZUS wraz z podziałem na profile leczenia znajdziesz tutaj:

http://www.nasze-sanatorium.pl/sanatoria-zus-2015.html
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

Lewek pisze:Ela wniosek o sanatorium z ZUS składasz sobie sama w najbliższym oddziale ZUS. Druk możesz pobrać z internetu : Wniosek o prewencję rentową. Ten wniosek musi wypisać Ci lekarz rodzinny, lub specjalista - ja miałam wypisane 2 razy od specjalisty. Składasz sam wniosek, czekasz na wezwanie na komisję i dopiero jak jedziesz na komisję musisz zabrać ksero wszystkich badań, wypisów ze szpitala i oczywiście dowód osobisty. Termin i miejsce możesz sobie sama wybrać, ale ... to już zależy od pań pracujących w danym ZUS- ie . Pozdrawiam :kwiat:
Lewku myslisz ze Pancia w zusie serio mowila ze termin to ok 3-4 miesiace Po wakacjach to w pracy urwa mi glowe jak bym oznajmila ze wyjezdzam.Jeszcze jedno czy jesli nie moge wyjechac to jest mozliwosc rezygnacji. :?: :)
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: mariolaa »

Elu jeżeli będziesz miała przyznane leczenie przez orzecznika na komisji to później jeżeli dostaniesz propozycję ośrodków w kolejnym pokoiku to możesz dostosować sobie termin. Propozycje mogą już sięgać 4 kwartału. Także do dzieła, powodzenia życzę. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ