Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Małgosia69 »

Dzięki Basiu za wsparcie :!: To nie panika,a raczej obawa przed nieznanym , a nie ukrywam,że bardzo by mnie ucieszyła możliwość odpoczynku i podleczenia zdrowia. Super , że na forum są tacy ludzie jak Ty, którzy pomagają innym i podtrzymują ich na duchu. :) Dzięki :!: Dam znać , jak tylko będę coś wiedziała . ;)
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

To mi sie podoba, tak trzymaj :!: :D
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: violet58 »

Moi drodzy, mam pytanie. :?:
Jak długo oczekiwaliście od momentu złożenia wniosku do chwili wezwania przed oblicze szacownej komisji orzekającej?
Może odezwie się ktoś z centralnej Polski, region łódzki?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Małgosia69 »

Basiu,poniedziałek coraz bliżej,ale już nie jestem tak spanikowana,dzięki tobie. :)
Jestem z Piotrkowa i na wezwanie po złożeniu wniosku czekałam 12 dni, komisja , jak już pisałam Basi , w poniedziałek. Violet, gdzie Ty będziesz stawać na komisji, w Tomaszowie Maz?
Szkoda że nikt nie odezwał sie ,kto tam miał komsję :( , wiedziałybyśmy czy można poprosić o jakiś bardziej konkretny termin, mogę jechac w wakacje.
Pozdrowionka.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: violet58 »

Małgosiu, myślę, że komisja będzie w Łodzi na Brzezińskiej. Chociaż, kto to wie skoro podlegam pod ZUS w Łodzi, z siedzibą w Zduńskiej Woli. ;)
Spokojnie czekam :| , skoro powiedziało się A trzeba poczekać na B :D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: andrzej1955 »

Witam Violet, byłem na takie komisji i mimo że należę do ŁódzkiegoZUS ostatnią komisję na brzezińskiej w Łodzi miałem w prawym skrzydle budynku w którym to miesci się siedziba ZUS Zduńska Wola, tak więc jak widzisz nie jest to żadną regułą, komisja składała się z 3 specjalistów opukali ,ostukali nic nie mówiąc i po 2 tygodniach okazało się że jestem zdrowy jak ryba :lol: , mimo wszystko życzę powodzenia i pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: violet58 »

No to chyba powinieneś się cieszyć Andrzeju, rzadko spotyka się takie konsylium, a i obrady widać były burzliwe i długotrwałe - najważniejsze, że werdykt pozytywny :P
Co do mnie to "pożywiom uwidim", jak mawiali starożytni rzymianie ;-)
Za życzenia nie dziękuję żeby nie zapeszać ;)
Za pozdrowienia i owszem, życząc również wszystkiego najlepszego.
Awatar użytkownika
magaziata
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 423
Na forum od: 17 sie 2011 10:10
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: magaziata »

Właśnie złożyłam papiery do ZUS, czekam na komisję, o ile mnie zakwalifikują do wyjazdu sanatoryjnego prawdopodobnie tak jak w zeszłym roku będę miała okazję wyboru miejsca i czasu wyjazdu. Bardzo proszę o podpowiedź który ośrodek z czystym sumieniem możecie polecić, Małgorzata
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Małgosia69 »

Waśnie wróciłam z komisji Zus w Tomaszowie MAZ. O bogowie, udało się, :D pani doktór mało sympatyczna i w badaniu bardzo drobiazgowa, od razu powiedziała jednak,ze mam
przyznane sanatorium, niestety nie potrafiła mi powiedzieć kiedy i gdzie wyjazd. Miły pan na informacji skierował mnie do odpowiedniego pokoju i ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu :o przemiła pani poświęciła mi 15minut na znalezienie sanatorium w sierpniu /tzn.w terminie dla mnie najodpowiedniejszym,a musze dodać,ze już dają wrzesień i pażdziernik. Dostałam do ręki skierowanie do sanatorium Sanvit do Iwonicza od 7.08., mogłam wybrać jeszcze Ciechocinek . Bsieńko, Andrzeju1958, Violet dziękuje Wam bardzo za słowa informacji, a przede wszystkim otuchy,szczególnie Tobie Basiu :!: :D teraz tylko troszke czekania i wyjazd, a może będzie jechał ktos w tym terminie :?:
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: violet58 »

Witaj Małgosiu
Nooooo to gratuluje! Choć po przeczytaniu dossier z Twoimi chorobami, ja wydaje się być okazem zdrowia ;) , a brak skierowania Cię do sanatorium wołałby o pomstę do nieba.
Z postów wynika , że na komisję czekałaś niespełna trzy tygodnie. u mnie narazie mija tydzień - czekam cierpliwie, choć szczerze powiedziawszy chciałbym mieć to już za sobą i móc
zaplanować urlopowy wypoczynek.
Nie pozostaje życzyć wspaniałej pogody, niemniej wspaniałego towarzystwa, skutecznej rehabilitacji. Powodzenia
ODPOWIEDZ