Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: gosiam »

Smakija, po pozytywnej decyzji lekarza orzecznika idziesz na II pietro do pokoju 58 (ZUS w Łodzi, ul. Brzezińska) i tam otrzymujesz informacje w jakich terminach i do jakich miejscowości możesz wyjechać. No i sobie wybierasz. Na komisji byłam 23 listopada br. a więc 4 dni temu. Wniosek na prewencję składałam 20 października w Łodzi na Zamenhofa a Komisje miałam właśnie 23.11.br.
gosiaczek63
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 03 mar 2015 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: gosiaczek63 »

sztani pisze:jeżeli składasz wniosek sama o turnus z ZUS to możesz sama wybrać termin do 6 miesięcy do przodu , licząc od dnia komisji. Warunek w tym czasie ( komisja ) nie jesteś na zwolnieniu , świadczeniu ,rencie . . Wiem to na 100%. jeśli pracujesz i chcesz podreperować zdrowie ,dolegliwości . ostatnio komisję mialem w końcu października i termin początek maja . Teraz na komisji bylem w listopadzie i termin kwiecień ( sam tak wybrałem )Mogłem wybrać koniec maja.Udanego pobytu Smakija .Powodzenia. Komisję miałem już po 2 tygodniach . wniosek składałem osobiście w ZUS. wniosek od lekarza rodzinnego . :)
Sztani dziękuję za cenną informację :kwiat: To się nazywa pomocny formułowicz.Zawsze miałam dylemat kiedy składac wniosek do Zus,teraz śmiało mogę myśleć o letniej kuracji :) Ja w zamian udzielę zainteresowanym informacji o Kujawiaku w Inowrocławiu gdyż byłam w tamtym roku w czerwcu i polecam :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

:) Sztani to dobry duszek tego forum :D
smakija1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 200
Na forum od: 16 maja 2014 21:17
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: smakija1 »

Witam,ja komisje będe mialą w Tomaszowie Mazowieckim.pewnie przed świętami.
Wniosek mam od neurologa ,
Obecnie nie jestem na zwolnieniu ,
ale byłąm i wzywali mnie na kontrole zwolnienia ,
pani doktor chciała mnie uszczęśliwic pobytem w sanatorium, pewnie teraz bym moze byla ,
ale miałam niedługo termin rechabilitacji szpitalnej,
to kazała złożyć wniosek po powrocie ze szpitala ,co oczywiście uczynilam .
Mysle ,ze dostane ,chciałabym Inowrocław ,ale wiadomo ,
jak w ubiegłym roku bylam na komisji ,szalu nie bylo ,moi znajomi to wszyscy prawie Uniejów ,
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: gosiam »

Bo chyba tylko u nas w łódzkim przydzielają blisko miejsca zamieszkania: Uniejów, Włocławek, Ciechocinek czy Inowrocław. Mam znajomych z innych województw i tam zasady są inne. W ubiegłym roku z województwa wielkopolskiego ludzie dostali przydział do Kołobrzegu i Świeradowa Zdrój a schorzenie narząd ruchu.
Awatar użytkownika
roxy
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 475
Na forum od: 24 sty 2014 23:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: roxy »

Gosia nie tylko w łódzkim, w mazowieckim to szczytem szczęścia jest dostać Ciechocinek i to po wielkich prośbach.
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: emik »

sztani, czyli gdybym teraz złożyła wniosek to nie mogę wybrać lipca? Dopiero w styczniu? Dobrze Cię zrozumiałam? Czy ten okres może być dłuższy. Gdzieś tu na forum czytałam, że ktoś sobie wybrał sanatorium z ZUS-u ok. 7 miesięcy wcześniej.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Emik złożyć możesz w w końcu grudnia . Komisja i tak będzie w styczniu . Moim zdaniem a tak miałem przeholowałem te 6 miesięcy o dwa tygodnie.Generalnie jest sześć miesięcy pod warunkami które podałem we wcześniejszym poście . Będąc na Komisji pytałem skrupulatnie Panie z prewencji o te terminy. Jest jeszcze jeden mały problem; Składamy papiery ,komisja a i tak wszystko w rękach orzecznika . Życzę powodzenia.Pozdrawiam W Gdańskim ZUS Panie które przydzielają miejsce i termin są superowe. oby we wszystkich ZUSach były takie .
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: basiat »

Panie w podlaskim ZUS-ie też są superowe :!: :!: :D :D
smakija1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 200
Na forum od: 16 maja 2014 21:17
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: smakija1 »

Witam ,z tego co wiem to w Tomaszowie ciężko dostać Ciechocinek ,bądz Inowroclw ,
kolezanka dostała ,bo miała dopisane ,drogo oddechowe ,jako drugą chorobe ,
a tam są te tężnie .Ja ostatnio pytaląm ,powiedziala pani ,ze nie ma ,więc wziełam ,Aleksandrów Kujawski .
Było super ,ale drugi raz to bym tam nie chciala ,chociaż byl basen ,super zabiegi ,i nie było wielkiej dyscypliny
ODPOWIEDZ