Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3420
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Dzia_dek »

jaroj92 pisze:A teren w pobliżu sanatorium jest bardziej górzysty czy raczej równinny.
jaroj poniżej masz dokładną odpowiedź na Twoje pytanie
Rymanów Zdrój położony jest w dolinie rzeki Tabor i jej prawego dopływu – Czarnego Potoku, na wysokości od 360 do 390 m n.p.m,
wśród gór zwanych Wzgórzami Rymanowskimi, które od wschodu osiągają wysokość 668 m n.p.m.
Uzdrowisko leży na pograniczu dwóch regionów karpackich: Beskidu Niskiego i Pogórza Bukowskiego.
Wzniesienia otaczające Rymanów Zdrój to: Żabia Góra (481 m n.p.m.), Dział (673 m n.p.m.), Mogiła (606 m n.p.m.),
Glorietka (572 m n.p.m.), Sucha Góra (611 m n.p.m.), Zamczyska (568 m n.p.m.), Kopiec (635 m n.p.m.)
Obiekty sanatoryjne wzniesione są w obszernej dolinie rzeki i na okolicznych stokach od 364 ("Eskulap") do 430 m n.p.m. (Zimowit)
Na północ od Rymanowa Zdroju ciągną się Doły Jasielsko – Sanockie, w tej części określane jako Kotlina Krośnieńska.
(Jeśli lubisz chodzić po górkach proponuję dobre, mocne i sznurowane buty)
jaroj92
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 142
Na forum od: 13 lis 2014 11:03
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: jaroj92 »

Wielkie dzięki za tak szczegółowy opis.Bardzo lubie chodzić ale zobaczymy czy moje serduszko da radę,napewno się przygotuję na takie wyprawy.Pozdrawiam.
Gosia43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 525
Na forum od: 09 lut 2012 11:15

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Gosia43 »

Witam kuracjuszy :kwiat: Mam takie pytanko ;) Jeśli złożyłam do NFZ dokumenty do sanatorium to czy również mogę złożyć dokumenty do ZUS na wyjazd do sanatorium :?: I czy te dwie sprawy nie będą się koligować se sobą :?: Jakie mam szanse w ZUS skoro mam świadczenie rentowe okresowe :?: I czy jest ktoś z Dolnośląskiego ZUS :?: jak te sprawy przedstawiają rzeczywistości ... :?:
Agnes
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 321
Na forum od: 09 maja 2011 11:27
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Agnes »

Oczywiście, że złożone wnioski w obu instytucjach nic wspólnego ze sobą nie mają ;) bardzo dobrze zrobiłaś składając dwa wnioski ponieważ z nfz pojedziesz pewnie za jakieś 2 lata, a z zus za jakieś 6 m-cy jeśli tylko orzecznik uzna za zasadny Twój wniosek :shock: Jeśli masz czasowe świadczenie to jest to możliwe ale wyroki zus są niezbadane :lol: życzę powodzenia i odezwij się proszę po komisji zus :) pozdrawiam :kwiat:
Gosia43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 525
Na forum od: 09 lut 2012 11:15

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Gosia43 »

Witam ponownie :) jeszcze nie złożyłam wniosku do ZUS dopiero się do tego przymierzam :) Ale poczekam na odpowiedz z NFZ :) bo nie wiem co dostane był dołączony wypis z pobytu szpitala :?: :?: :?: dzięki za podpowieć :) :) :) miłego dnia
Awatar użytkownika
Hana51
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 469
Na forum od: 09 sty 2015 22:17
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Hana51 »

Gosia43 pisze:Witam ponownie :) jeszcze nie złożyłam wniosku do ZUS dopiero się do tego przymierzam :) Ale poczekam na odpowiedz z NFZ :) bo nie wiem co dostane był dołączony wypis z pobytu szpitala :?: :?: :?: dzięki za podpowieć :) :) :) miłego dnia
Nie czekaj tylko składaj. Ja też złożyłam 2 wnioski prawie równolegle. Jadę w lipcu z zusu do Ciechocinka a z nfz czekam za numerkiem. :D
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: emik »

Hano, do którego sanatorium w Ciechocinku jedziesz?
Awatar użytkownika
Hana51
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 469
Na forum od: 09 sty 2015 22:17
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Hana51 »

emik pisze:Hano, do którego sanatorium w Ciechocinku jedziesz?
Kolejowy. :)
Gosia43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 525
Na forum od: 09 lut 2012 11:15

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Gosia43 »

Hania :kwiat: :kwiat: Gratulacje :serce: : :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Xenia71
Posty: 3
Na forum od: 26 mar 2015 09:56
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Xenia71 »

ZUS Dolnosląski...w grudniu były przydziały na marzec,kwiecień ..
ODPOWIEDZ