Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

Zobaczymy jaki będzie ten mój turnus z ZUS.Początek jest obiecujący a co dalej czas pokaże.Na tym turnusie ma być ok 100 osób więc może się coś zadziać ,ale nie można wszystkiego pakować do jednego wora.Pozdrawiam :kwiat:
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Kochani , czy jest Wam potrzebna taka niekoniecznie ładna wymiana zdań?
Nie chcę analizować każdego wypowiedzianego słowa przez KKasię , Ewiko czy kogokolwiek , nie jestem pasożytem , nie jestem obłożnie chora, jeżdżę do sanatorium z NFZ , korzystam z turnusów ZUS o ile zostaję zakwalifikowana . Spotkałam się z różnymi zachowaniami kuracjuszy, z różnym podejściem do takiej formy kuracji- wypoczynku, od pełnej kultury , przez chamstwo, wścibstwo, cwaniactwo i zachowanie budzące niesmak i zażenowanie , nie udawajmy , że tego nie ma . Nie lubię jak ogranicza się moją wolność , i nie pasuje mi rygor godziny 22 i sprawdzanie czy jestem w swoim (i sama) w łóżku .Jestem odpowiedzialna i zdyscyplinowana , decydując się na wyjazd muszę wziąć pod uwagę te dla mnie niedogodności i je zaakceptować.
Na temat bardzo negatywnych zachowań mogłabym się rozpisać , ale czy to ma tutaj jakieś znaczenie? , Myślę , że każdy z nas spotkał się z nimi ..... .
Wyjeżdżając korzystam z każdego rodzaju terapii , ha nawet chadzam na piwo czy drinka (w moich schorzeniach nie ma zakazu picia alkoholu), jak mam chęć to ide na tańce , ale lubię spacery, rozmowy , .... czy to źle?
Jeśli zostanie zlikwidowana taka forma rehabilitacji (turnusy ZUS), będziemy częściej korzystać ze stacjonarnych zabiegów , dom-praca- zabiegi-dom- dzieci- wnuki , aż język opadnie nam na kolana ze zmęczenia ;)

Tak, szanujmy się i nie reagujmy bardzo impulsywnie :)
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ewiko »

Kochani (jeśli mogę tak się zwrócić), kompletnie mnie nie interesuje co kto robi po zabiegach, czym się zajmuje. Wszyscy jesteśmy dorośli, odpowiadamy za siebie i nic nikomu do tego. Tańce....? ależ jak najbardziej(kocham taniec) , spotkania towarzyskie (przy piwku)....? nie jesteśmy odludkami, samotność wpędza w depresję.Ale na Boga, nie utrudniajmy innym kuracjuszom życia w czasie zabiegów, nie utrudniajmy rehabilitantom ich prowadzenia, szanujmy się wzajemnie...... Ilu forumowiczów, tyle zdań, opinii, ale pamiętajmy że jednym słowem można drugiej osobie zrobić wiele złego. Tyle w temacie..... miłego tygodnia wszystkim Państwu życzę.... :kwiat: :lol:
Ostatnio zmieniony 04 maja 2016 06:53 przez ewiko, łącznie zmieniany 1 raz.
cekaj
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 200
Na forum od: 18 gru 2013 17:06
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: cekaj »

Czytając te ostatnie posty dochodzę do wniosku, że jest bardzo dużo ludzi, którzy źdźbło w oku bliźniego widzą, a belki w swoim nie dostrzegają. Może ja mam mały staż sanatoryjny, ale za to po delegacjach trochę się najeździłem. Różne były sytuacje, bo jak to mówią " jeden woli córkę, a drugi teściową". Podstawa to dogadanie się na spokojnie, zawsze można osiągnąć jakiś konsensus.
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Betina71 »

wiesniaczkaela pisze:Zobaczymy jaki będzie ten mój turnus z ZUS.Początek jest obiecujący a co dalej czas pokaże.Na tym turnusie ma być ok 100 osób więc może się coś zadziać ,ale nie można wszystkiego pakować do jednego wora.Pozdrawiam :kwiat:
Miłego pobytu,trafionych zabiegów,owocnej rehabilitacji i wspaniałych współkuracjuszy Elu. :) Pozdrawiam ciepło :kwiat:
gosiaczek63
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 03 mar 2015 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: gosiaczek63 »

Witam i zaciekawiona pytam,od dawna nie widzę żadnych wpisów odnośnie turnusów z ZUS? Czyżby ZUS przestał nas wysyłać na rehabilitację stacjonarną? :shock:
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Betina71 »

Nie przestał wysyłać i wysyła chętnie i szybko tylko tutaj większość zachłyśnięta NFZ-tem,który własnie jak dla mnie działa beznadziejnie powoli,...pomijam już sprawę kolejki,w której to zamiast ubywać numerków czasami ich przybywa przed nami:( :o :shock:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

Betinko a jak chętnie.Bardzo mi się spodobała ta forma rehabilitacji, spora ilość zabiegów, parkietoterapia, relaksacja na której mogłam uskutecznić poobiednią drzemkę i nabrać sił aby obejrzeć zachód słońca posiedzieć pobajdurzyć ze współuczestnikami i rano iść na wschód słońca. :D :D :D Kiedy teraz mogę ponownie poprosić ZUS aby podreperował moje zdrowie :?:
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Betina71 »

Elu :) w zależności od choroby,możliwości w pracy...ale 2 razy w roku spokojnie możesz jechać z ZUS-u. :kwiat: :kwiat: Jeśli chodzi o schorzenia psychosomatyczne to co 3 miesiące ( to jest info z ZUS,które otrzymałam na jednym z pobytów ).Pozdrawiam.


Napisałam na pw...zerknij tam proszę.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Betina71 pisze:Elu :) w zależności od choroby,możliwości w pracy...ale 2 razy w roku spokojnie możesz jechać z ZUS-u. :kwiat: :kwiat: Jeśli chodzi o schorzenia psychosomatyczne to co 3 miesiące ( to jest info z ZUS,które otrzymałam na jednym z pobytów ).Pozdrawiam.


Napisałam na pw...zerknij tam proszę.
czysta teoria i mrzonka Betino , nie ma sensu karmić się taki informacjami. Można wszystko powiedzieć tylko gorzej z realizacją . Teraz wyjazd raz do roku robi się powoli problemem .Można teoretycznie i pięć razy do roku mając tyle schorzeń ( narząd ruchu, oddechowe , psychosomatyka) i jechać na każde z nich z osobna tak mówi prawo tylko wyjedz .Pracując nie ma szans, będąc na świadczeniu,zwolnieniu to tu decyduje ZUS. obecnie większość na moim turnusie to ludzie którym coś się kończy i ZUS uzdrawia .
ODPOWIEDZ