Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: mariolaa »

wiesniaczkaela pisze:wiele dobrego slszalam o Poddebicach
Elu zerknij na mapkę, na niej nie ma Poddębic , ZUS w tym roku nie podpisał umowy z Poddębicami. Także dostaniesz inną propozycję ośrodka. Powodzenia.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

mariolaa pisze:
wiesniaczkaela pisze:wiele dobrego slszalam o Poddebicach
Elu zerknij na mapkę, na niej nie ma Poddębic , ZUS w tym roku nie podpisał umowy z Poddębicami. Także dostaniesz inną propozycję ośrodka. Powodzenia.
Szkoda .Dziwi mnie ten fakt bo rozmawialam z Menage tego szpitala i mowil ze maja juz zajete miejsca do 2016 r, moze podpisali z kims innym umowy?.Lewku w Ustroniu Zawodziu(bo o tym Ustroniu mowa) , jest pieknie tam byl moj kumpel n wczesnej kardiologicznej wlasnie w 2014 r jesienia .Jezdzilam tam za dawnych czasow zima z moimi dzieciaczkami , ale to byly inne czasy Dom Ksiazki mial tam swoj osrodek Zlocien , na tamte czasy to bylo wow :roll: :roll: :roll:
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: mariolaa »

wiesniaczkaela pisze:
Dziwi mnie ten fakt bo rozmawialam z Menage tego szpitala i mowil ze maja juz zajete miejsca do 2016 r, moze podpisali z kims innym umowy?
W Poddębicach jest też oddział rehabilitacji i możliwe że o tym mówił. Na oddział zapisują teraz na rok 2017. W ubiegłym roku była rehabilitacja ZUS-u może w następnym wygrają konkurs i też będzie, ale ten rok niestety. Ale potwierdzam baza zabiegowa bardzo dobra.
smakija1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 200
Na forum od: 16 maja 2014 21:17
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: smakija1 »

Mnie w ubiegłym roku proponowano Poddębice z ZUSU nie chciałam ,
bo to mniej sanatorium a więcej szpital,więć pojechałam gdzie indziej.
W tym roku nie składalam z ZUSU ,
dostałam od lekarza skierowanie do szpitala na oddział rechabilitacyjny i we wrzesniu mam już miejsce
/ oczywiście nie w Poddębicach/
.Troche mnie to przeraża zamknąc się na miesiąc w szpitalu,
nawet w niedziele nie ma przepustek,jedzonko szpitalne,łóżko szpitalne .
Sanatorium to inna bajka ,troche luzu, rozrywek,ale jak sie zdecydowałam to musze wytrzymać,
może mi pomogą te zabiegi na moje kolana i kręgosłup .
Jak wyjde to złoże papiery z ZUSU- na przyszłe lato będzie jak znalazł.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

Mariolka jezeli mozesz to wytlumacz , widze ze jestes biegla w temacie .Czym sie rozni jedno od drugiego?Mam mozliwosc reh . szpitalnej we wrzesniu , tam potrzebuje tylko skierowanie , wiec to chyba co innego niz wyjazd zusowski.Glupio mi tak pytac u zrodl.Bylam w Poddebicach na badaniach i fajny ten oddzial prewencji
smakija1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 200
Na forum od: 16 maja 2014 21:17
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: smakija1 »

Ja własnie taki pobyt szpitalny sobie załatwiłam ,
skierowanie do szpitala na oddział rechabilitacji .
To nie ma nic wspólnego z ZUSEM.
Tu gdzie zawiozłam skierowanie czeka się 3-4 miesiące .
Pobyt trwa /oczywiście w ramach L4 /od 3 do 6 tygodni.
Lekarz decyduje o wyjsciu do domu ,zależy to od przebiegu rechabilitacji .
Z tego co mnie poinformowano jest to pobyt szpitalny ,więc nie ma mozliwosci ,zadnych przepustek .
Zabiegi codziennie oprócz niedziel od 7-15.Więc żadnych baletów,grzeczniutko ,
dobrze ze chociaz można chodzic po szpitalu w dresikach itp,oczywiście z opaską na ręce .
Tu gdzie będe to jest duzy szpital,jest kawiarenka ,sklepik ,dużo ludzi .to tak jakos bedzie ,
rechabilitacja też na dobrym poziomie .
Ja mam termin na wrzesień ,jak wróce to będe miała jakiś stopień porównania .
Z zusu jedzie się do sanatorium ,są zabiegi ,ale można wychodzic gdzie się chce .
Lekarz mi się pytał czy chce szpital czy ZUS .
Szpital czeka się krócej ,a poza ty zus Tomaszów Mazowiecki ,atrakcyjnych propozycji nie ma ,
to moze nie ma tak bardzo co załowac.Następnym razem pojade z ZUSU lub NFZ
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: emik »

Smakijo, spójrz na to z innej strony. W żadnym sanatorium (nawet tym z ZUS-u) nie ma tylu zabiegów co na rehabilitacji szpitalnej. Moja koleżanka była teraz i miała 8 dziennie.A te kilka tygodni dasz radę :))
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

emik pisze:W żadnym sanatorium (nawet tym z ZUS-u) nie ma tylu zabiegów co na rehabilitacji szpitalnej. Moja koleżanka była teraz i miała 8 dziennie.
Niestety nie liczy się ilość zabiegów lecz ich jakość.
Oczywiście, że w dobrym szpitalu, z długim doświadczeniem, zabiegi są fachowe - ale z ich ilością łatwo można przedobrzyć ;)
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23849
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: grazynamackowiak »

Smakija czytałam post odnośmie rechabilitacji na odziale szpitalnym również byłam zależy gdzie się jest tam jest bardzo
profesjonalna rehabilitacja wiele zabiegów codzienny obchód lekarza dobierają zabiegi do schorzenia sprawdzają jak przebiega
rechabilitacja jakie efekty będziesz bardzo zadowolona jeśli jesteś na zwolnieniu ZUS to i jeszcze dokumentacja
W sanatorium z ZUS nigy nie byłam toteż się nie wypowiadam ale bylam w sanatorium gdzie byli skierowani z ZUS .
Rehabilitacja jak wcześniej napisane nie ma nic wspólnego z ZUS pozdrawiam :) :kwiat:
smakija1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 200
Na forum od: 16 maja 2014 21:17
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: smakija1 »

Ja oczywiście czekam na miejsce ,mam na września .
Z zusu byłąm to wiem jak to wygląda ,
Dziwi mnie tylko jedno ,skoro rehabilitacja szpitalna jest niby lepsza
,czemu lekarze wysyłają z ZUSU zamiast pisac skierowanie do szpitala na rehabilitacje .
Ja w ubiegłym roku sama składałam wniosek do ZUSU,i czekałam 5 miesięcy,
wtedy lekarz mi nawet nie proponował takiej rehabilitacji,
teraz czekam niecałe 4 miesiące na szpital.
I szpital i sanatorium z zus jest bezpłatne i w ramach L4.
Ja w tej chwili nawet nie jestem na zwolnieniu .
Oczywiście nie mówie ,że nic mnie nie boli ,mój kręgosłup aż się prosi o jakiś masażyk.
Nastawiam sie pozytywnie , nawet jeśli pomysle ,że mnie zamkną na miesiąc w szpitalu
ODPOWIEDZ