Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Kochani już się boję , ja mam komisję 10.02, nie ukrywam że chciałabym gdzieś sobie wyjechać i podleczyć zdrówko...ale jak trafię na gbura :x to d..a blada jak napisała basiat.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Zawsze trzeba być pozytywnie nastawionym . Trzymam kciuki Marylko
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: basiat »

W moim Zusie to podobno komputerowo przydzielany jest numer pokoju orzecznika rano w dniu wizyty.....
Ale po takim przyjęciu, mam prawo , w razie konieczności , prosić o zmianę orzecznika. Nie spocznę, Sztani, i będę dalej walczyć o swoje.

Olenka,- powiedział, że mój stan zdrowia nie wymaga "aż takiej rehabilitacji". Zatrzęsło mnie,jak to usłyszałam, bo neurochirurg natomiast powiedział, że, aby uniknąć operacji, musze sie stale rehabilitować :( :(

Na wypisie z ostatniego sanatorium, również jak byk było napisane, że wymagam dalszej rehabilitacji......
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: basiat »

Marylko, nie wszyscy, to gbury ;) ;) ;)
Dziś była koleżanka z mężem i oboje dostali sanatorium w Kołobrzegu :o :o
Trzymam kciuki :kwiat:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

komputerowo jest i w moim ZUS i tak jest chyba wszędzie ( procedura) ale zastanawiam się dlaczego w skierowaniu na komisję był umieszczony numer pokoju.teraz to i tak nieważne , bo po poniżającym monologu przyznał .
Pewnie by mi nie przyznał ale mialem świeże schorzenia i one zadecydowały.
Awatar użytkownika
biedroneczka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4423
Na forum od: 03 sty 2012 09:40
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: biedroneczka »

Bozena321 pisze:Witam :-) dzisiaj byłam na komisji lekarskiej w ZUS-ie w Tomaszowie Mazowieckim w ramach prewencji rentowej. Pani dr bardzo miła i inspektor gdzie przydzielane są sanatoria również. Dwa tygodnie od złożenia wniosku czekałam na komisję. Jadę do Lądka Zdroju od 28 maja 2016 roku -Pawilon II-23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny.
Bożenko, ależ Ci zazdroszczę tego Lądka :serce: Ja po poniedziałkowej komisji sanatorium wprawdzie dostałam, ale Lądek się w Łodzi już "skończył" więc musiałam pocieszyć się Inowrocławiem... Ach, dużo bym dała, żeby do Lądeczka po roku wrócić... W Wojskowym jest super, będziesz zadowolona :D
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

sztani ,faktycznie u mnie na skierowaniu wpisano numer pokoju. Mam jeszcze pytanko czy z takim orzecznikiem można ( grzecznie) podyskutować na temat zasadności wyjazdu do sanatorium ? :D :) ;)
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Betina71 »

Podyskutować zawsze możesz ale to od jego humoru,nastroju zależy czy decyzja będzie pozytywna....próbować zawsze warto :)
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: basiat »

Marylko, zwykle to oni nie maja ochoty na dyskusje, niestety. Zawsze są oziębli, starają się nie patrzeć na petenta nie pozwalają na dłuższe wywody o swojej chorobie. To jest ich taktyka, chyba ich w tym kierunku szkolą ;) ;)
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

No cóż kochani ,pożyjemy zobaczymy, nie ma sensu produkować się ... :D na zapas. :kwiat: Wszystkich serdecznie pozdrawiam. Marylka
ODPOWIEDZ