Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
bozenkagr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 328
Na forum od: 28 lut 2014 19:38
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: bozenkagr »

Witam
Będąc na świadczeniu sama złożyłam wniosek o sanatorium. Orzecznik chciała mi przedłużyć świadczenie, ale podziękowałam, mówiąc, że wyjadę na urlopie. Termin i miejsce sama sobie wybrałam. Jeśli chce się wcześniej, aby się zmieścić na świadczeniu ZUS załatwia to przez Centralę w Warszawie. Później okazało się, że ortopeda nie dopuścił mnie do pracy i znów musiałam stawać na komisję. Wiem, że musi być odstęp minimum 2-miesięczny między pobytami w sanatorium z ZUS. Ja wróciłam 1 czerwca z sanatorium a w lipcu zamierzam znowu składać wniosek. pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24605
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ewasz »

karmel pisze:Termin 3 lipca w gory. Niestety nad morze niby maja zakaz wysylania bo jakis przepis w trj kednostce zus obowiazuje.
Gratuluję terminu :kwiat:
Piszesz, że w góry a konkretnie gdzie ;)
Pozdrawiam :kwiat: :kwiat:
smakija1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 200
Na forum od: 16 maja 2014 21:17
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: smakija1 »

Ja byłam na komisji 9 maja w ZUS Tomaszów Mazowiecki wyjazd 24 września ,był jeszcze termin 12 wrzesnia ,ale wybrałam tamten. Kolezanka była na komisji 5 czerwca wyjazd 6 listopada ,proponowano jej jeszcze 3 i 15 listopad,wcześniej nic nie ma,czyli czeka sie 5 miesięcy,oczywiście o górach ,czy morzu to tylko pomarzyć ,pani co przydziela powiedziała do 200 km
karmel
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 10 cze 2014 13:51
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: karmel »

Na swiadczeniu rehabilitacyjnym nie czka sie 5 mc!
Zus musi wyslac w jego trkacie do sanatorium;))
bozenkagr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 328
Na forum od: 28 lut 2014 19:38
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: bozenkagr »

karmel, chyba jednak nie ma zasady, gdyż ja miałam mieć wyjazd już po świadczeniu
smakija1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 200
Na forum od: 16 maja 2014 21:17
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: smakija1 »

Ja nie pisałam ze pobieram świadczenie rechabilitacyjne ,ale wogóle o czekaniu na sanatorium,w miesiącach zimowych czekało sie u nas 3 miesiace,a teraz 5,chyba że ktoś z jakiś tam powodów poza kolejnoscią , lub z odzysku
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: emik »

Smakija, jeśli to nie tajemnica, jaką miejscowość dostałaś Ty i koleżanka?
smakija1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 200
Na forum od: 16 maja 2014 21:17
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: smakija1 »

Ja mam ALEKSANDRÓW KUJAWSKI proponowano mi jeszcze Poddebice 12 wrzesnia ,pytałam o WIENIEC ZDRÓJ powiedziano ze nie ma, Ciechocinek był dopiero wolny termin 15 listopada ,chciałam na kujawy ,bo mieszka tam moja córka ma dwoje małych dzieci ,kolezanka moja ma Uniejów ,na listopad był jeszcze Aleksandrów i Ciechocinek
Lucy200
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 72
Na forum od: 01 lip 2014 21:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Lucy200 »

Ja stawałam na komisji w małopolsce, lekarz orzecznik mnie poinformował, że skierowanie nad morze mogą dostać pacjenci z udokumentowaną chorobą gardła np. I muszą mieć świeże zaświadczenie od lekarza laryngologa, to wtedy ZUS może rozważyć pobyt nad morzem.
Awatar użytkownika
iwon28
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 114
Na forum od: 20 kwie 2014 08:38
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: iwon28 »

Lucy200 pisze:Ja stawałam na komisji w małopolsce, lekarz orzecznik mnie poinformował, że skierowanie nad morze mogą dostać pacjenci z udokumentowaną chorobą gardła np. I muszą mieć świeże zaświadczenie od lekarza laryngologa, to wtedy ZUS może rozważyć pobyt nad morzem.
Ja stawałam ze schorzeniami ruchu na komisji w Wielkopolsce. Chciałam dostać przydział nad morzem. Wspomniałam lekarzowi orzecznikowi , że choruje na tarczycę. Lekarz uwzględnił ten fakt i wskazał na skierowaniu klimat morski. I tak 15 wrzesnia jadę nad morze. Pozdrawiam wszystkich oczekujących na przydział :kwiat:
ODPOWIEDZ