Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Sam mam stopień umiarkowany i z turnusów rehabilitacyjnych korzystam .Mam przyznany przez PCPR nie przez ZUS . Kiedyś na komisji wspomniałem orzecznikowi o moim stopniu niepełnosprawności odpowiedz- nie interesuje mnie to . Więc nigdy więcej już nie mówiłem . :)
wniosek i zaświadczenie zanoszę do macierzystego oddziału ZUS pozostałe dokumenty , wypisy, badania zabieram (zawsze) ze sobą na komisję tak jest pewniej . po pierwsze nie zaginą ,po drugie jestem pewny ,że orzecznik poprosi o dokumentację przeze mnie posiadaną .Na każdym wezwaniu napisane jest aby zabrać ze sobą wszelką posiadaną dokumentację medyczną na komisję
Awatar użytkownika
tadek 1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 164
Na forum od: 13 gru 2013 04:53
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: tadek 1 »

Byłem dziś na komisji ,nie pisałem oby nie zapeszyć .Trafiłem na bardzo przyjemnego orzecznika, starszy pan wypytał o dolegliwści przejrzał wyniki badan .I dostałem turnus rehabilitacyjny do CIEPLIC.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Będąc dziś na komisji (zasadność zwolnienia) zapytałem o termin obecnych wyjazdów w ramach prewencji w pomorskim ZUS to już styczeń 2017 roku.Muszę po zabiegu zaraz składać może uda się wcześniej rehabilitować bark.
Awatar użytkownika
iron maiden
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3639
Na forum od: 16 lip 2015 10:12
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: iron maiden »

27.0816 złożyłem wniosek,dziś mam 06.09.16 wezwanie na komisję.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Szybciutko, powodzenia Ironie :)
Awatar użytkownika
iron maiden
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3639
Na forum od: 16 lip 2015 10:12
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: iron maiden »

Mam nadzieję ,że wyjazd też będzie szybko.
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: stokrotka »

peonia56 pisze:Beato , oczywiście jeśli masz taką potrzebę to możesz załączyć kserokopię wyników, pani referentka wyznaczająca termin spotkania z orzecznikiem, opiera się i tak wyłącznie na wniosku wypisanym przez lekarza kierującego / druk ZUS PR -4 /. Na wizytę do orzecznika zabrałam całą dokumentację medyczną, która miała związek ze skierowaniem do sanatorium ( wszyscy pacjenci oczekujący przed gabinetami postąpili tak samo jak ja ) ;) Nie będę się upierała ale może w regionie śląskim tak się praktykuje , co kraj to obyczaj.
Suma sumarum do dokumentacji zagląda wyłącznie lekarz orzecznik, nikogo więcej ona nie interesuje Pozdrawiam :kwiat:
Zawsze robię tak jak Ty.Też jestem ze śląskiego.Po co moje dokumenty mają się "poniewierać " i każdy je ma oglądać.Na komisję abieram to czego dotyczy mój wniosek.Widzi je lekarz orzecznik i sam wg. uznania zapisuje w dokumentacji to ,co mu potrzeba.
Pozdrawiam :kwiat:
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

W moim oddziale ZUS-u przyjmują same wnioski, nawet jeśli napisane jest , że są w załączeniu . Wszelkie dokumenty, wyniki badań , zaświadczenia ... przedstawia się lekarzowi na wizycie .
Awatar użytkownika
iron maiden
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3639
Na forum od: 16 lip 2015 10:12
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: iron maiden »

W Łodzi też wystarczy złożyć sam wniosek.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Witam iron maiden - pierwszy etap poza Tobą, trzymam kciuki za skierowanie do fajnego sanatorium. :D Miłego dnia
ODPOWIEDZ