Zwrot skierowania!

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zwrot skierowania!

Post autor: darek »

W marcu 2011 Mój lekarz Secjalista na Moj wniosek wypisał wniosek na leczenie Sanatoryjno /szpitalne w maju -otrzymałem Skierowanie do Szpitala Uzdrowiskowego na przełom siepien /wrzesien 2011 .
Jednakże na poczatku lipca ..wyladowalem na odziale Kardiologi w Katowicach Ochojcu i bedac tam poprostu przy wyjsciu zadałem pytanie co z Sanatorium lekarz do kopi wypisowej dał info do NFZ ,które to dostarczylem , po okolo tygodniu otrzymałem "Bumagę ",ze wniosek Akceptują i gdy Bedzie wszystko ok mam zglosic się z "bumagą -tak tez zrobilem po kompleksowych badaniach i na poczatku lutego otrzymalem ponowne skierowanie na ..koniec Maja
forumowicz

Re: Zwrot skierowania!

Post autor: forumowicz »

Witam, zdarzyło mi się 2 - krotnie, że do skierowania od lekarza dołączałam odręczną prośbą, o przydział sanatorium w czasie wakacji, ponieważ mam dziecko w wieku szkolnym i tylko w tym okresie mogę zapewnić dziecku opieke innej dorosłej osoby. NFZ przychylił się do mojej prośby i byłam w Krynicy latem. Pozdrawiam.
pogodynka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 14 lut 2012 18:03
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Zwrot skierowania!

Post autor: pogodynka »

Witaj Basiu .
Bardzo mnie zaciekawiło to co napisałąś :
Basia Olsztyn pisze:do skierowania od lekarza dołączałam odręczną prośbą, o przydział sanatorium w czasie wakacji, ponieważ mam dziecko w wieku szkolnym i tylko w tym okresie mogę zapewnić dziecku opieke innej dorosłej osoby. NFZ przychylił się do mojej prośby i byłam w Krynicy latem. Pozdrawiam.
Ja od grudnia oczekuje na przydział poszpitalny ( dzis 59 numerek w kolejce) z naszego warmińsko-mazurskiego oddzialu NFZ. W międzyczasie jednak dostałam tez nakaz rehabilitacji z ZUS i myślę , ze te turnusy mogą sie pokryć.
Największy kłopot jednak - z dzieciaczkami właśnie ... Sama wychowujędwóch synów . Gdyby pozwolili mi jechać w wakacje - byłoby najlepiej . Bo po1 - zastanawiłabym się czy mogę tam moze zabrac synów - a jesli nie to i tak lepiej bo dzieci nie chodzą wówczas do szkoły i w mniejszym stopniu obarczyłabym rodzinę . Tylko czy Oni tam są na tyle mili by wziąć to pod uwagę ?

Piszesz Basiu , ze wyjeżdzałas już wczesniej - napisz więc proszę czy oni te przydziały dają ze sporym wyprzedzeniem ? Tzn . Np . wyjazd jest miesiac , dwa trzy od momentu powiadomienia o wyborze ośrodka?

Z góry dziekuje za odpowiedz.
forumowicz

Re: Zwrot skierowania!

Post autor: forumowicz »

Witaj. Trudno mówić o jakichś regułach, Ostatni pobyt sanatorium (krynica) to od 31 stycznia do 21 lutego 2011 (narząd ruchu). Powinnam jechać jesienią, ale był jakiś zastój w związku z brakiem funduszy w NFZ. Ponieważ miałam z calego roku 2010 urlop, zapytałam czy pojade do końca roku 2010. Pani na sali obsługi kazała mi go wykorzystać, bo napewno nie pojadę. 15 grudnia '10 dostałam przydział na turnus od 31 stycznia. Teraz 23 lutego (upłynął rok od powrotu) złożyłam wniosek do NFZ i 29.02 dostałam pismo - okres oczekiwania 12-18 m-cy, a numer w kolejce ponizej 300. Dziś sprawdziłam w przegladarce skierowań i spadł jeden numerek. Prawdopodobnie pojadę jesień/zima. Dziwne jakieś. Koleżanka z kwalifikacją gastryczną (dyskwalifikowana z sanatorium poszpitalnego) czeka już 2 m-ce i ma nr ok 15.000. Trudno więc dopatrzyć się jakiejś prawidłowości.
Pogodynko, myślę, że możesz poprosić o sanatorium na okres letni, najwyżej nie przychylą się. Ja tak pisałam w roku 2003 i 2007. Prosiłam jeszcze o wyjazd w góry. Teraz każda pora roku jest dobra, ze wskazaniem na góry. 1xustroń i 2xkrynica. Napewno warto próbować. Bądź dobrej myśli. Powodzenia
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Zwrot skierowania!

Post autor: ewiko »

Znajoma zwróciła skierowanie z powodu niedawno zakończonej "chemii" z nadzieją że za pół roku dostanie następny termin. Dostała odpowiedź że bedzie mogła złożyć nowy wniosek.... za trzy lata.
forumowicz

Re: Zwrot skierowania!

Post autor: forumowicz »

W przypadku chorób nowotworowych (chemia o tym świadczy) obowiazują następujące zasady przydzielania skierowań na leczenie :

Stan chorobowy, w którym leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitacja uzdrowiskowa przy wykorzystaniu właściwości naturalnych surowców leczniczych mogłyby spowodować pogorszenie stanu zdrowia pacjenta;
choroba zakaźna w fazie ostrej;
ciąża i połóg;
czynna choroba nowotworowa oraz okres przed upływem:
5 lat w przypadku: czerniaka złośliwego, białaczki, ziarnicy złośliwej, chłoniaków złośliwych, nowotworów nerki,
12 miesięcy w przypadku innych nowotworów złośliwych
– od zakończenia leczenia operacyjnego, chemioterapii lub radioterapii, z wyłączeniem leczenia hormonalnego.
:kwiat: :kwiat: :kwiat:
ODPOWIEDZ