Poszpitalne

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Poszpitalne

Post autor: Atina »

Och Sztani... pełen kompetentny zakres odpowiedzi ,brawo :kwiat: :) :kwiat: pozdrawiam.

Zwolnić mogą po 182 dniach i trzech miesiącach świadczenia rehabilitacyjnego . jeśli nie załapiesz się na to to zarejestruj się w Urzędzie Pracy. tam dostaniesz ubezpieczenie zdrowotne (nawet bez prawa do zasiłku) i z NFZ możesz jechać. jeśli będziesz miał zasiłek dla bezrobotnych możesz starać się także z ZUS o turnus rehabilitacyjny[/quote]
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

,Poszpitalne: rehabilitacja w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: SlawaAnna »

Witajcie w Nowym Roku! :)
W końcu listopada wysłałam do NFZ (mazowiecki) skierowanie z przychodni neurochirurgicznej szpitala na Banacha skierowanie na rehabilitację w szpitalu uzdrowiskowym. (na początku lipca byłam operowana, stabilizacja kręgosłupa, we wrześniu byłam na Leczeniu w szpitalu uzdrowiskowym w Inowrocławiu). Poprzednie skierowanie załatwiono ekspresowo (to była wymiana, miałam już od roku numer w kolejce oczekujących na sanatorium, w ciągu 2 tygodni od wysłania skierowania dostałam przydział i po miesiącu byłam już w Kujawiaku.

Tym razem jakoś to trwa znacznie dłużej, do dziś nie dostałam odpowiedzi z NFZ. Czy możecie mi napisać ile wg Waszego doświadczenia może to trwać? Oczywiście, chodzi mi przede wszystkim o to, kiedy mogę się liczyć z wyjazdem, ale wiem, że wcześniej jest oczekiwanie na numer w wyszukiwarce, potem na opinię balneologa, a potem czekanie w kolejce na przydział. Na początku lipca minie rok od operacji...

I jeszcze jedno pytanie: kiedy już - mam nadzieję - otrzymam miejsce w kolejce, czy jest szansa na zwrot (powtarzam: rehabilitacja w szpitalu uzdr)? I od kiedy ew. o taki zwrot mogłabym się ubiegać? Żeby była jasność, w sanatorium nigdy dotąd nie byłam, poszpitalne: leczenie w szpitalu uzdrowiskowym we wrześniu to był mój debiut...
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poszpitalne

Post autor: SlawaAnna »

Czy ktoś kto się zna może odpowiedzieć na pytanie:
Po operacji w lipcu byłam na leczeniu w szpitalu uzdrowiskowym we wrześniu, po czym - zgodnie z radą tutaj na forum - złożyłam nowe skierowanie, tym razem na rehabilitację w szpitalu uzdrowiskowym. No i właśnie dostałam skierowanie, ale to skierowanie jest znów na LECZENIE a nie REHABILITACJĘ! Czy tak może być, czy mam jakies prawo prosić o zmianę? Ogromnie mi zalezy na rehabilitacji, bardzo na to liczyłam... No i w ogóle, czy po operacji mogę dostać pod rząd dwa takie pobyty? O co tu chodzi, co robić? Próbuję dzwonić do NFZ, ale na razie bez skutku...
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poszpitalne

Post autor: SlawaAnna »

Dodzwoniłam się, i dowiedziałam się, że "lekarz tak zdecydował", i że to nie ma znaczenia, czy leczenie czy rehabilitacja itp... No, dla mnie ma - więcej zabiegów i dłuższy pobyt... Pytałam, czy mogę napisać odwołanie, pani powiedziała mało uprzejmie, że mogę robić to co uważam.
Proszę, poradźcie!!! Jeśli jest jakaś podstawa prawna na jakiej mogę się oprzeć, poradźcie! Nie chciałabym, żeby po moim odwołaniu w ogóle mi odebrano ten wyjazd. Jeśli się nie da, pojadę na to leczenie, ale gdyby była taka możliwość, chciałabym żeby to była rehabilitacja... Liczę na Was - Felice...?
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poszpitalne

Post autor: SlawaAnna »

No i mam huśtawkę myśli... Z jednej strony, termin idealny. Bałabym się, że jak złożę odwołanie, to będę czekać na rehabilitację w nieskończoność, a ja jej potrzebuję już, jak najszybicej... Z drugiej strony, leczenie uzdr. to 3 tygodnie, 54 zabiegi, a rehabilitacja to 4 tygodnie, 120 zabiegów, różnica ogromna, przekładająca się bez wątpienia na rezultaty w dochodzeniu do sprawności... Walczyć czy brać co dają?...
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: Felice »

Walczyć,tym bardziej że ten Kamień Pomorski to nie jest szczyt marzeń.Kolega,ale w Krakowie wywalczył zmianę.Próbuj tak jak napisałam.
Na rehabilitację nasz fundusz ma dobre obiekty.
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poszpitalne

Post autor: SlawaAnna »

A nie myślisz, że jak wywalczę, to zamiast mieć rehabilitację teraz, w marcu, dostanę dopiero nie wiadomo kiedy, jesienią może? Tego się najbardziej obawiam...
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poszpitalne

Post autor: SlawaAnna »

I okazuje się, że warto walczyć! Napisałam odwołanie i zamiast 3 tygodnie w Kamieniu Pomorskim dostałam rehabilitację, 4 tygodnie od 2 marca w Busku, Słowacki!!! To chyba doskonała wiadomość...?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: Felice »

A nie mówiłam!
Trzeba zawsze tym bardziej że skierowana byłaś na rehabilitację.
I miejsce super i termin.To dla Ciebie bardzo doskonała wiadomość :D
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poszpitalne

Post autor: SlawaAnna »

Dokładnie, składa się idealnie! Felice, dzięki że mi dałaś motywację! :kwiat:
ODPOWIEDZ