SZPITAL UZDROWISKOWY

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: ulanie »

Mirabella pisze:Można też w inny sposób.
Lekarz specjalista wystawia skierowanie do szpitala....sam wybierasz szpital i wysyłasz.
Możliwe jest to wówczas gdy rehabilitacja w miejscu zamieszkania nie przyniosła pożądanych efektów.
Lekarz specjalista wystawia skierowanie do szpitala uzdrowiskowego, również wtedy, kiedy chorujemy na chorobę przewlekłą.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20131
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: Felice »

Mirabella pisze:Można też w inny sposób.
Lekarz specjalista wystawia skierowanie do szpitala....sam wybierasz szpital i wysyłasz.
Możliwe jest to wówczas gdy rehabilitacja w miejscu zamieszkania nie przyniosła pożądanych efektów.
Pisałam kilkakrotnie o takiej formie,bo z niej korzystam.
Ale nadmienić trzeba,że w większości ośrodków kolejki są kilkuletnie,tylko przypadki "pilne" mogą szybciej.Teraz parę sanatoriów od 1 lipca podpisało nowe umowy na tą formę leczenia i tam jeszcze są miejsca na ten rok.
bozenkagr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 328
Na forum od: 28 lut 2014 19:38
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 10

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: bozenkagr »

Alice, wiesz, które szpitale podpisały od lipca? Jeśli tak, to proszę podaj je, dzięki... :) :) :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20131
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: Felice »

Tam gdzie jadę,czyli Świnoujście i Połczyn - z tych co wiem.
bozenkagr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 328
Na forum od: 28 lut 2014 19:38
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 10

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: bozenkagr »

dzięki :kwiat:
artur30
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 18 cze 2013 17:00
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: artur30 »

Witam wszystkich :) :) u mnie nic sie nie ruszyło... dalej jestem 189 i nic......przegladarka tez mi nie pomogła za wiele :( mam nadzieje ze w tym roku moze pojade.....
w dalszym ciagu moje skierowanie czeka na wyznaczenie miejsca i terminu.....musze uzbroic sie w cierpliwosc pozdr i zyzce miłego popołudnia :) :)
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: ulanie »

A ja się zastanawiam, dlaczego kuracjusze ze skierowań do szpitala uzdrowiskowego... jak wynika z wypowiedzi... są traktowani po macoszemu :!: czyżby mieli być kulą u nogi, czym sobie zasłużyli na gorsze warunki lokalowe :!:
pogodynka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 14 lut 2012 18:03
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 1

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: pogodynka »

artur30 pisze:Witam wszystkich :) mam dość duzy dylemat.... ile sie czeka na decyzje z NFZ na wyjazd do szpitala uzdrowiskowego ;) czekam juz przeszło 2 miesiące i tu nic.....coraz bardziej sie juz niecierpiliwie..... pozdrawiam i zycze miłego popołudnia :)

witaj ,
z tego co mi wiadomo to do szpitala uzdrowiskowego na leczenie poszpitalne musza cię wysłac w ciągu poł roku .
U mnie po wypadku samochodowym taki wniosek sporządził lekarz ze szpitalnego oddziału rehabilitacyjnego ( grudzień 2011) . Po miesiącu przyznano mi numerek i czekałam na swoją kolejke . Skierowanie otrzymałam na koniec kwietnia czyli pod koniec maksymalnego okresu oczekiwania . Poniewaz termin totalnie mi nie pasował ( w tym czasie miałam turnus z ZUS) chciałam przełozyć wyjazd. Nie zgodzono sie . Tłumacząć się miedzy innymi tym ze już nie moga , bo mija poł roku kiedy to musza mnie na taki turnus wysłac ....
mineły 3 lata ... poniewaz schorzenia powstałe na skutek wypadku są trwałym uszczerbkiem , po konsultacji z lekarzem rodzinnym złożyłam skierowanie na kolejne leczenie sanatoryjne. Szykowałam się na rok , dwa oczekiwania .Nie przyszedł list z numerem .... tylko od razu skierowanie i to nie do sanatorium a do szpitala uzdrowiskowego .
artur30
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 18 cze 2013 17:00
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: artur30 »

Witaj pogodynko :) teraz na szpital czeka sie nawet do 9 miesiecy..... tak mam decyzji.Ja dopiero czekam 4 miesiac,chociaz dzwoniłem do NFZ i pytałem o przyblizony termin to dopiero na koniec roku przewiduja mój wyjazd ;) warto czekac :D .....chociaz pani była tak miła ze powiedziała mi zebym jeszcze w nastepnym tygodniu do niej zadzwonił to moze powie cos wiecej :) pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 455
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: Mirabella »

artur30 pisze: .....chociaz pani była tak miła ze powiedziała mi zebym jeszcze w nastepnym tygodniu do niej zadzwonił to moze powie cos wiecej
Tu też się bywają zwroty z przyczyn losowych.........
Dzwoniąc co jakiś czas możesz się na nie załapać.....i tym sposobem pojechać wcześniej.
ODPOWIEDZ