SZPITAL UZDROWISKOWY

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: ulanie »

A i tu się zgodzę i z Robeo i z Alice, bo chociaż nawet lekarze w skrócie używają słowa "poszpitalne", to w NFZ nie ma takiego sformułowania.. Faktycznie to jest skierowanie do szpitala uzdrowiskowego, do którego najczęściej są kierowani, chorzy którzy byli leczeni a szpitalu, do tej grupy podciągnięto innych chorych, takich którzy muszą być pod stałą opieką lekarską, cały czas trwania choroby są monitorowane wyniki badań, to są choroby nieuleczalne tak jak rzs i inne. W szpitalu uzdrowiskowym obchód robi pielęgniarka, a pacjent, czy kuracjusz... jak tam sobie zwiecie, chodzi na badania kontrolne - regularnie jak w zaleceniach, do lekarza. Chorzy przewlekle przebywają w szpitalu uzdrowiskowym na L4, a nie na urlopie jak inni kuracjusze. Pozdrawiam serdecznie.
artur30
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 18 cze 2013 17:00
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: artur30 »

Witam :) właśnie dziś dostałem decyzje jestem 189 w kolejce troche poczekam ale warto..... pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: ulanie »

O to, długo nie będziesz czekał, a gdzie jedziesz, czy już wiesz? bo ja nie dostaję numerków i nie wiem jak to wygląda.Powodzenia :)
artur30
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 18 cze 2013 17:00
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: artur30 »

Ulanie :) Witam :) własnie ze nie wiem gdzie bede jechał 1 raz dostałem numerek... i wiem tylko ze 2 tygodnie przed rozpoczeciem turnusu przysla mi skierowanie
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20161
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: Felice »

Generalnie w skierowaniu i tak najważniejszy jest numer ICD-10.Na jego podstawie odbywa się ocena wniosku.
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: ulanie »

Alice, ten numer to kod choroby, uwagi nie zwracałam na ten szczegół, aż teraz sięgnęłam po skierowanie... ja mam dwa takie kody wpisane. Może i to najważniejsze, bo czekam krótko na wyjazd. Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20161
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: Felice »

ulanie pisze:Alice, ten numer to kod choroby, uwagi nie zwracałam na ten szczegół, aż teraz sięgnęłam po skierowanie... ja mam dwa takie kody wpisane. Może i to najważniejsze, bo czekam krótko na wyjazd. Pozdrawiam serdecznie :)
Tak to międzynarodowy kod choroby.RZS to M-05 lub M-06
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: ulanie »

Tak to międzynarodowy kod choroby.RZS to M-05 lub M-06[/quote]
Tak, ja mam M-05 i M-17 to zwyrodnienie w kolanach.
Awatar użytkownika
Ewa56
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 22 lip 2014 08:00
Staż sanatoryjny: 4

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: Ewa56 »

nika731207 pisze:Ostatnio właśnie dowiedziałam się, że wcale niekoniecznie trzeba leżeć w szpitalu aby dostać sanatoryjne leczenie szpitalne. Jak widać wszystko można obejść. :roll:
Z tego co wiem, o tym czy dostaje się leczenie szpitalne, bądź leczenie sanatoryjne decyduje lekarz orzecznik na podstawie dokumentacji medycznej. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 455
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: Mirabella »

Można też w inny sposób.
Lekarz specjalista wystawia skierowanie do szpitala....sam wybierasz szpital i wysyłasz.
Możliwe jest to wówczas gdy rehabilitacja w miejscu zamieszkania nie przyniosła pożądanych efektów.
ODPOWIEDZ