RWA BARKOWA

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
forumowicz

Re: RWA BARKOWA

Post autor: forumowicz »

Tak Anusiu uśmierzają mi ból ,bardzo znacząco.Mój lekarz to specjalista ,blokady to Jego specjalnośc,ale ja juz jej wiecej nie chcę .Uzgodnilismy ,że mamy szukac przyczyny bólu barku ,a nie usmierzać ból,no i dostałam badania krwi takie ,że automat wydrukował mi 7 kartek z opisem :shock: Nigdy nie miałam tak przebadanej ,przez tyle lat ;) no i szukamy chyba przyczyny . :?
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: RWA BARKOWA

Post autor: anusia153 »

Kruszynko :kwiat: przynajmniej masz ulgę na jakiś czas . Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: RWA BARKOWA

Post autor: Zbigniew- I »

kruszynka pisze:Hm a ja dostałam wczoraj 3 w moim życiu blokadę :evil: a co jest takiego złego w blokadach Zbyszku ? ja zdałam się na mojego lekarza :oops: :oops: :lol: Pytam teraz serio ,ponieważ o szkodliwosci nic nie wiem :?
Kruszynko, Ania pisała o wpływie sterydów na stawy, ale to nie jest jeszcze najgorsze, gorszy jest wpływ sterydów na mięśnie, w tym ten najważniejszy,serduszko.Tu przytoczę pewne dane:

Czym są sterydy?

Sterydy to związki chemiczne uzyskane w sposób syntetyczny. Są związane ściśle z hormonami ludzkimi, a najczęściej z męskim hormonem: testosteronem. Zażywanie tych specyfików doprowadza do wzrostu masy mięśniowej, wytrzymałości oraz siły. Jednak nie jest to jedyne oddziaływanie sterydów na organizm. Znacznie dłuższa jest lista negatywnych (niepożądanych) skutków przyjmowania sterydów. Są to:

Zaburzenie układu hormonalnego: przyjmowanie sterydów powoduje prawie zawsze spowolnienie lub zahamowanie wewnętrznego wydzielania testosteronu poprzez impuls wewnętrzny pochodzący z organizmu. Organizm samoczynnie reguluję poziom hormonów w obiegu ciała. Im większy poziom testosteronu, tym mniejsza produkcja. Efektem takiego stanu jest trwałe uszkodzenia mechanizmu wydzielniczego, co może doprowadzić do impotencji, zaniku jąder. Do zaburzeń układu hormonalnego zalicza się także ginekomastia, czyli proces powstawania w ciele mężczyzny kobiecych piersi wraz gruczołami poprzez wytwarzanie się z organizmie większej ilości estrogenu (żeńskiego hormonu). Wszystkie zaburzenia układu hormonalnego powstają na skutek androgenicznego działania substancji anabolicznych. Działanie androgeniczne wpływają na cechy płciowe, do których zalicza się owłosienie, barwa głosu funkcjonowanie gruczołów oraz narządów krwionośnych i płciowych.
Zaburzenia układu krwionośnego (naczyniowego): pod wpływem substancji anabolicznych organizm podatny jest na wszelakie choroby układu krążenia m.in. zmniejszenie zdolności krzepnięcia krwi, nadciśnienie tętnicze, kołatanie serca, nieprawidłowe rozszerzenia mięśnia sercowego Do chorób układu naczyniowego wywołanych przez sterydy zalicza się: żółtaczkę, choroby wątroby, niewydolność nerek, rak. Przyczyną tego stanu jest zewnętrzna ingerencja hormonalna, czyli przyjmowanie hormonów.
Zaburzenie gospodarki wodnej w organizmie: często występuję wada polegająca na zatrzymaniu wody i sodu w naczyniach i tkankach, co doprowadza do powstawianie obrzęków hiperwolemicznych. Proces ten nosi nazwę retencji wody i sodu, a jednym z objawów jest efekt spuchniętej twarzy i stawów
Zaburzenia psychiczne: udowodniono, że anaboliki zwiększają ogólną agresję, która doprowadza do utraty kontaktu z otoczeniem. Człowiek przestaje kontrolować swoje zachowanie, traci przyjaciół, staję się jednostką aspołeczną. Do zaburzeń psychiki należą równość stany depresyjne, lękowe oraz bezsenność.
Inne: do innych skutków ubocznych podczas przyjmowania sterydów należą: trądzik(pobudzenie gruczołów łojowych), bóle głowy, brzucha i rozstępy.

Wszystkie powyższe skutki uboczne są ze sobą powiązane i występują częściej niż się może wydawać Niemedyczne ( jak poda je lekarz, to już zmienia działanie?) stosowanie sterydów jest wielce ryzykowne dla zdrowia. Niektóre z zaburzeń są nieodwracalne i mogą zmienić człowieka w kalekę.
forumowicz

Re: RWA BARKOWA

Post autor: forumowicz »

O matko i córko :lol: nie chcę więcej sterydów Zbyszku :shock:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: RWA BARKOWA

Post autor: sztani »

nigdy nie brałem blokad . często mi proponowano .Zdecydowanie odmawiałem . Pomaga tylko na chwilę.Pewnie mówicie o Depo-Medrolu .?
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24605
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: RWA BARKOWA

Post autor: ewasz »

Sztani, Depo-Medrol brałam do stawu biodrowego - 10 ampułek w roku 1992 aby uniknąć endoprotezy. Udało się :!: Do tej pory na szczęście ból nie powrócił i chodzę normalnie. Wygląda na to, że miałam szczęście bo 22 lata to jednak kawał czasu :lol:
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: RWA BARKOWA

Post autor: anusia153 »

Nie popadajmy ze skrajności w skrajność , każdy lek nie tylko steryd ma działanie uboczne.
Sterydy dzięki silnym właściwościom przeciwzapalnym są niezastąpione w leczeniu wielu poważnych chorób .
Leki sterydowe mają bardzo szerokie spektrum działania.
Sterydy podaje się jako leki przeciwzapalne, ale ze względu na wiele skutków ubocznych zaleca się wówczas, kiedy korzyści wynikające z ich przyjmowania przeważają nad skutkami ubocznymi kuracji.
A jaki mamy wpływ na wybór leków ordynowanych przez lekarz będąc np. w szpitalu ? Żaden . A który lekarzy informuje pacjenta o skutkach ubocznych działaniach leków ? Ja osobiście się nie spotkałam.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: RWA BARKOWA

Post autor: medi »

Masz rację Anuśka ,mnie podali w szpitalu ketonal (całkiem z resztą niepotrzebnie ) który źle znoszę ,poinformowano mnie o podaniu tego świństwa dopiero ...w wypisie z izby przyjęć .Szpital w Skwierzynie odtąd będę omijać szerokim łukiem :?
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: RWA BARKOWA

Post autor: sztani »

Coś w tym jest Aniu skoro Lekarze neurochirurdzy i ortopeda prywatnie mi odradzał.Jak bum , cyk , cyk :) :) :)
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: RWA BARKOWA

Post autor: anusia153 »

sztani pisze:Coś w tym jest Aniu skoro Lekarze neurochirurdzy i ortopeda prywatnie mi odradzał.Jak bum , cyk , cyk :) :) :)
No i dobrze że Ci odradzał Sztani ,jak są inne możliwości leczenia to po co brać sterydy . Ale jak się nie ma się wyboru ,wybiera się mniejsze zło .
Blokada bo o niej to mówimy powinna być podana w ostateczności. Mnie blokadę akurat robił neurochirurg i też jest przeciwnikiem blokad , stosuje ją u pacjentów tylko w wyjątkowych przypadkach. Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ