Osteoporoza

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
bajbus1947
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 109
Na forum od: 29 sie 2014 10:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 2

Osteoporoza

Post autor: bajbus1947 »

5 lat temu zdiagnozowano u mnie osteoporozę i od tej pory jestem na to schorzenie leczona. Zakwalifikowano mnie na leczenie sanatoryjne o profilu leczenia "choroby reumatologiczne".
Czy mogę liczyć " na podpowiedź ", do jakich miejscowości kierowane są osoby z podobnym schorzeniem ???
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Osteoporoza

Post autor: Zbigniew- I »

Ja nie wiem, gdzie najlepiej z osteoporozą,ja jestem zakochany w Cieplicach, ale Tobie to za blisko. Ale wiem jak sobie z tym dobrze radzić. Wpisz w przeglądarce: sekret mumio i poczytaj o działaniu mumio, ale tam nie kupuj mumia schilait tylko kup na allegro lub w sklepie zielarskim w blistrach, takie tabletki. Do tego jeszcze potrzebny wapń. Wapń jak każdy metal jest przez nasz organizm najlepiej przyswajany w postaci cytrynianów, soli kwasu cytrynowego. Należy nie wyrzucać skorupek jaj (najlepiej od kur szczęśliwych), skorupki obgotować aby usunąć tą wewnętrzną błonkę i odkazić, następnie wysuszyć, rozdrobnić na proszek i wycisnąć na to sok z cytryny. Poczekać do rozpuszczenia proszku. Przyjmować dwie, trzy łyżeczki dziennie.Pomyślności. Pacjencie lecz się sam jak chcesz być zdrowy, za pomocą metod naturalnych, a nie chemii niszczącej organizm. :kwiat:
forumowicz

Re: Osteoporoza

Post autor: forumowicz »

Też borykam się z tą przypadłością .Co pół roku przyjmuję obecnie Ostenil 70 , jest lekka poprawa na trzech kręgach ...a niestety na dwóch pogorszenie :( ( mam osteoporozę odcinka lędźwiowego kręgosłupa ) We wniosku do sanatorium jako chorobę współistniejącą lekarz wpisuje między innymi osteoporozę ( wiodąca jest inna) . Miałam skierowania do Buska ( siarka ) ,do Lądka Wojskowy ( tu niestety nie miałam zabiegów z wodami radonowymi , musiałam wykupić prywatnie :roll: ) dobra jest krioterapia i tą jak tylko nie ma przeciwwskazań lekarz zapisuje jak i borowinowe kąpiele zawiesinowe. Pomocna jest galwanizacja, jonoforeza, prądy diadynamiczne, interferencyjne, ultradźwięki, magnetoterapia .Tak że większość tych zabiegów oferują ośrodki o profilu reumatologicznym i tam właśnie można otrzymać skierowanie .Pomocna jest też kuracja wodami pitnymi wodorowęglanowymi alkalicznymi z przewagą jonów wapniowych i magnezowych , dobrze jak będą zawierać fluor, krzem, bor i radon .Mogę jeszcze polecić Wysową i Cieplice mają świetne wody mineralne stosowane do kąpieli.Pozdrawiam i życzę trafionych zabiegów w sanatorium .
Awatar użytkownika
Ida
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 217
Na forum od: 21 sie 2010 11:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Osteoporoza

Post autor: Ida »

Smuga, przecież leki na osteoporozę bierze się cały czas bez przerwy, chyba ze jest to Prolia (denosumab) w zastrzyku, wtedy co pół roku. Ja biorę tabletki Alendronat Bluefish, bo jest to ten sam skład, a trzy razy tańsze. Mój lekarz powiedział, ze muszę to brać do końca życia :( .
forumowicz

Re: Osteoporoza

Post autor: forumowicz »

Witaj Ida :) Przez rok brałam raz w miesiącu bonvive i była poprawa ( oczywiście wspomagająco wapń i wit.D3 ) , lekarz uznał że przestawia mnie na Ostenil , a jak będzie po następnej wizycie po wykonaniu densytometrii nie wiem , może wróci do bonvive , a może zaleci inny lek :?: Wszystko zależy jakie będą wyniki .Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
adek
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 19 paź 2014 12:01
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Osteoporoza

Post autor: adek »

Ida pisze:...przecież leki na osteoporozę bierze się cały czas bez przerwy...Mój lekarz powiedział, ze muszę to brać do końca życia
Brałem leki na osteoporozę, też mi mówiono, że to będzie do końca życia, jednakże od dwóch lat już ich nie kupuję.
forumowicz

Re: Osteoporoza

Post autor: forumowicz »

Osteoporoza ma różne podłoża i wiele zależy co jest powodem jej powstania .W późnym wieku tzn.tak po 80 jest to bardzo naturalny proces zaczynający się często osteopenią ale jak występuje już około 40 to szukamy powodów jej powstania .Moimi winowajcami w utracie wapnia z tkanki kostnej jest nadczynność przytarczyc :( nerki a raczej uwalniane fosforany oraz uczulenie na wit.B6 .I mamy kółko zamknięte . Dziedziczenie też jest częstym powodem występowania tej choroby .Nie można wszystkiego zwalać na złą dietę , bo pomimo prawidłowego odżywiania dopada nas ta przypadłość .Oprócz złamań które są najgroźniejszym skutkiem utraty wapnia i fosforu , dochodzi wiele dolegliwości , szczególnie bólowych ze strony kości , a szczególnie kręgosłupa .Ostatnio lekarz po badaniach wapnia całkowitego i badaniu parathormonu ( badania z krwi to ostatnie niestety płatne :shock: ) zalecił mi oprócz co tygodniowej tableteczki Ostenilu :roll: przyjmowanie zwiększonych dawek preparatów wapniowo-magnezowych z borem .A za roczek znów densytometria i nadzieja że może zmniejszy się wynik .
Awatar użytkownika
Ida
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 217
Na forum od: 21 sie 2010 11:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Osteoporoza

Post autor: Ida »

Tydzień temu byłam u pani reumatolog, która specjalizuje się także w leczeniu osteoporozy i kazała mi odstawić lek na rok, potem zrobić densytometrię. W ciągu tego roku zażywać tylko Vitrum D3 forte i jeść nabiał. Pożyjemy - zobaczymy, w każdym razie chętnie odpocznę od rytuału związanego z łykaniem tych tabletek.
Awatar użytkownika
adek
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 19 paź 2014 12:01
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Osteoporoza

Post autor: adek »

smuga pisze:Osteoporoza ma różne podłoża...ale jak występuje już około 40 to szukamy powodów jej powstania .....
Byłem właśnie w tym wieku, czyli ok. 40 gdy zaczęły się u mnie te problemy. Lekarze nie wierzyli, mężczyzna w tym wieku i osteoporoza? Jak się okazało u mnie było b. duże wydalanie wapna z moczem, a przyczyny nie udało się ustalić. Jednakże po wielu latach udało mi się opanować do tego stopnia, że mogłem odstawić leki. Osteoporozy nie można wyleczyć, jedynie wyhamować ten proces, a że z biegiem lat zmieniają się współczynniki to i wyniki są dość dobre. Densytometrię miałem mieć w grudniu, ale trafiło mi się ciekawsze zajęcie, tak że próbuję zmienić termin. Od kilku dni nie mogę się tam do dzwonić, mam nadzieję, że do 3 grudnia zdążę się połączyć, gdyż tego dnia miało być badanie.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Osteoporoza

Post autor: Sloneczko »

Z osteoporoza przyjmują: Goczałkowice Zdrój, Iwonicz Zdrój- Górnik, Świeradów- Dom zdrojowy, Busko Zdrój -Włokniarz, Ciechocinek- Dom Zdrojowy .
To tylko niektóre miejscowosci a z tego co wiem jest ich o wiele więcej.
Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ